×

Vyhledávání


Zadejte požadovaný výraz do vyhledávacího pole.

×

odkaz

Záznamy: 21 - 30 | Strana: 1 2  3 4 


Nuda v Mošnově? Díky lakovně naštěstí ne

Pro nové barvy společnosti Gremanwings pravidelně přilétají do mošnovské lakovny další Airbusy A319. Jubilejním 25. strojem bylo letadlo imatrikulace D-AGWQ, které přiletělo do Mošnova v neděli 26.5.2013.

Dnes přiletěl pro nový lak stroj imatrikulace D-AGWJ, jehož posádka si převzala nově nalakovaný Airbus A319 D-AGWA.

29.5.2013 | IK

Travel Service rozšiřuje flotilu

Český letecký dopravce v těchto dnech posiluje svou flotilu. Jeden z přírůstků bylo dnes možné vidět v Mošnově.

Boeing 737-800 OK-TSC (ex XL Airways C-GDGQ) v barvách Smartwings absolvoval dodávací let do Prahy po údržbě v Job Air Technic a po opatření novým lakem v lakovně Eirtech Aviation.

Další letadlo, které dnes rozšířilo flotilu, (B737-800 C-GVVH) bude u nás možné vidět již zítra na prvním letošním charterovém letu Ostrava - Monastir.

20.5.2013 | rag

Blíží se opět konec linky Ostrava - Vídeň?

Na jednom z webů, věnujícím se letecké dopravě, se dnes objevila spekulace o pravděpodobném ukončení pravidelné linky Ostrava - Vídeň. Této skutečnosti nahrává fakt, že v rezervačním systému společnosti DanubeWings již nelze lety mezi Ostravou a Vídní objednat.

Podle informací, které máme k dispozici, se na této lince nebude létat minimálně do konce května a další budoucnost linky je nejistá.

Zejména z důvodu absence codesharingu s některým ze síťových dopravců bojuje tato linka s velmi malou obsazeností. Standardně uváděné letadlo ATR-72 tak bylo občas nahrazováno například Embraerem 120 nebo bizjety Cessna 525 a Cessna 560.

13.5.2013 | rag

Noční střídání stráží Air Malta

V noci ze středy na čtvrtek se v Mošnově odehrálo malé střídání stráží v podání letadel společnosti Air Malta.

Po půlnoci přiletěl z Malty pro nový lak stroj imatrikulace 9H-AEQ. Před druhou hodinou ranní se na cestu zpět vydal logojet evropského hlavního města kultury 2018, Airbus A320 9H-AEO, pyšnící se novým lakem.

18.4.2013 | rag

Linka Ostrava - Paříž je opět v provozu

První let linky Ostrava - Paříž, která byla v reklamní kampani slibována od března se uskutečnil až dnes. Linku obsluhoval Boeing 737-800 OK-TVD, který přelétl do Mošnova z polských Katowic. Již během přiblížení byly u letadla patrné technické problémy na zařízení pro radiovou komunikaci s řízením letového provozu.

Technické problémy se pomalu stávají tradicí, doprovázející první rotaci OSR - CDG na začátku sezony.

Po loňských problémech na odletu z Ostravy přišly letos na řadu problémy na cestě zpět. Let CDG - OSR byl zrušen a stroj společnosti Travel Service uskutečnil pouze poziční přelet do Prahy, kde přistál v 15:30 hod.

11.4.2013 | rag

Další překvapení z mošnovské lakovny - Aigle Azur

Dnes opustil brány lakovny letadel v Mošnově další zajímavě zbarvený stroj.

V nových barvách společnosti Aigle Azur se představil Airbus A320 D-ABDR, který byl dříve součástí flotily společnosti Air Berlin.

9.4.2013 | rag

Nový logojet Letiště Václava Havla

Pražské letiště bude mít po kratší přestávce opět svůj logojet. Stane se jím Boeing 737-800. Letadlo po Austrian Airlines bude provozovat česká společnost Travel Service.

5.4.2013 | rag

Začátek letního času a začátek platnosti letního letového řádu přinesl do Mošnova den bez provozu

Během posledního březnového dne nebylo na mošnovském letišti odbaveno jediné letadlo. Je však nutné dodat, že tento den byl rekordní z pohledu množství spadlého sněhu.

První vlaštovkou, která snad přinese jaro, bude noční přílet ATR 42 společnosti ČSA z Prahy.

31.3.2013 | rag

Nové letadlo pro Germanwings získá svou finální podobu v Ostravě

Dnes, 28. března 2013 krátce před 17. hodinou, dosednul na dráhu mošnovského letiště nový Airbus A319 pro společnost Germanwings.

Letoun imatrikulace D-AGWW doletěl z Hamburské výrobní linky Airbusu pokrytý pouze základní vrstvou barvy.

28.3.2013 | IK

Nový přírůstek ve flotile Travel Service

Po necelém měsíci se v Mošnově opět objevil Boeing 737-800 společnosti Austrian Airlines OE-LNR.

Letadlo, již v nových barvách, by mělo v půlce dubna rozšířit flotilu Travel Service a bude létat pod imatrikulací OK-TVX.

28.3.2013 | IK

Záznamy: 21 - 30 | Strana: 1 2  3 4