Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   31.10.2016

Linka Ostrava - Milan Bergamo v provozu

Novou přímou linku z Ostravy do Miláva/Bergama zahájila letecká společnost Ryanair v neděli 30. října 2016. Na letiště Bergamo se bude z Mošnova létat dvakrát týdně. Provozovatel i letecká společnost předpokládají, že spojení bude využíváno nejen podnikateli s vazbami na Itálii, ale také hojně návštěvníky alpských horských středisek.

Irská letecká společnost Ryanair otevřela novou linku z Ostravy do Milána (Bergama), která bude provozována dvakrát týdně. Nová linka z Ostravy je podle společnosti ideální jak pro firemní zákazníky, tak pro turisty, kteří mohou využívat výhod programu Ryanairu „Always Getting Better”. Ten zahrnuje více nových linek, nové mobilní a internetové aplikace, nový vylepšený interiér kabiny pro cestující i více nízkých tarifů v nabídce.

Zimní letový řád 2016 Ryanairu z Ostravy přináší kromě nové linky do destinace Milán - Bergamo (dvakrát týdně), také navýšení letů na letiště Londýn Stansted (čtyřikrát týdně). Jedná se tedy o navýšení provozu na šest letů týdně, co znamená zhruba devadesát tisíc cestujících ročně.

Hejtman moravskoslezského kraje Miroslav Novák uvedl:

“To, že se portfolio pravidelných letů rozšíří o další atraktivní destinaci, je dobrá zpráva. Letiště Bergamo je významný dopravní uzel, který je využíván nízkonákladovými leteckými společnostmi. Letiště je také hojně využíváno pro cestování do Alp. Nová letecká linka určitě potěší nejen turisty, ale i podnikatele a přispěje ke zvýšení dostupnosti našeho regionu,”

Pavel Schneider, ředitel Letiště Ostrava, uvedl:

„Se společností Ryanair mohou lidé z Mošnova létat do Londýna už od roku 2013. O pravidelnou linku, jejíž vytíženost se pohybuje kolem 90 procent, je velký zájem, a zaznamenává každoroční nárůst cestujících. Doufáme, že nová linka do Milána bude mít stejný úspěch jako lety do Londýna,“.

Pro úplnost jen dodejme, že na příletu byl let téměř zcela vyprodán, směrem do Bergama odlétalo okolo 100 cestujících.