Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   19.3.2015

Ryanair bude létat do Londýna 4x týdně

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair bude od podzimu tohoto roku nabízet již čtyři zpáteční lety do Londýna týdně.

Vyplývá to z rezervačního systému Ryanairu. Navíc se bude létat v neděli, čas příletu a odletu bude stejný jako v ostatní dny. Je to očekávaný a logický krok k dalšímu rozvoji působení na ostravském letišti. Vždyť minulý rok překvapil Ryanair i sám sebe, přepravil totiž 47 000 cestujcích místo očekávaných 40 000. Společnost si také nadále pochvaluje spolupráci jak s letištěm, tak i s Moravskoslezským krajem. Toto jsme zmiňovali v článku Rok provozu linky do Londýna.

Ryanair začal mezi Ostravou a Londýnem létat v červnu 2013. Na mošnovském letišti se okamžitě tento spoj stal nejúspěšnějším, jen za první půlrok letělo Ryanairem 25 tisíc cestujících.

V letošním roce slaví Ryanair své 30. narozeniny. Za uplynulých 30 let se z Ryanairu stala největší evropská letecká společnost, která provozuje více než 1600 letů denně a spojuje 182 destinací ve 30 zemích. Z letiště Londýn - Stansted (STN) bude v zimním letovém řádu nabízet celkem 110 linek.