Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   24.5.2013

Linka Ostrava - Londýn pomalu, ale jistě klepe na dveře

V úterý 4. června 2013 večer dojde k přelomovému okamžiku v historii mošnovského letiště. Na přistávací dráhu poprvé dosedne s cestujícími letadlo skutečného nízkonákladového dopravce.

Let FR 2368/2369 (STN-OSR-STN) společnosti Ryanair, doufejme nastartuje novou etapu rozvoje našeho regionálního vzdušného přístavu. Snad nám také pomůže rychle zapomenout na dlouhé roky, kdy vedení Moravskoslezského kraje a Letiště Ostrava a.s. upřednostňovalo jediného dopravce, společnost CCA, fungujícího jen díky štědrým dotacím z kapes daňových poplatníků.

Naše sdružení bude tento historický okamžik sledovat jak ve vzduchu, tak i na zemi. Vzdušní zástupci budou na palubě Boeingu 737-800 již cestou z Londýna do Ostravy. Pozemní část týmu se s největší pravděpodobností usadí u brány v Albrechtičkách (viz. mapa níže).

Těšíme se na setkání s Vámi, ať již nad oblaky, nebo s nohama na zemi a nové lince přejeme hodně úspěchů. Fotodokumentaci prvního příletu a rozhovor s předsedou sdružení samozřejmě přineseme v samostatném článku.


Zvětšit mapu