Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   18.5.2013

Letní sezona 2013 se rozjíždí

Mošnovské letiště se díky letním dovolenkovým charterům pomalu probouzí ze zimního spánku.

První vlaštovkou po zimní přestávce bylo znovuotevření linky Ostrava - Paříž, která je v provozu od 11. dubna.

Duben byl posledním měsícem, kdy charterové lety provozovala společnost Holidays Czech Airlines. Od začátku května její letadla využívá společnost Travel Service (TVS) formou ACMI pronájmu. Tento dopravce na začátku sezony pravidelně rozšiřuje provozovanou flotilu. Zatím dva letošní přírůstky, Boeingy 737-800, putují do flotily TVS přes mošnovskou lakovnu. Prvním byl logojet letiště Praha OK-TVX. Druhým bude, v těchto dnech lakované letadlo OK-TSC, dříve provozované u kanadského CanJetu.

V uplynulých týdnech proběhla údržba vzletové dráhy, takže již nic nebrání plnému rozjezdu letního provozu. Byly dokonce opraveny i pasti, číhající na motoristy, o kterých jsme psali v předchozím článku.

Konec měsíce května bude hlavně ve znamení rozšíření počtu dovolenkových destinací. Ke stávajícím letům do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam přibudou destinace v Tunisku (Monastir, Djerba), Turecku (Antalya) a Řecku (Rhodos, Heraklion).

Začátek června přinese dlouho očekávané zahájení pravidelné linky Ostrava - Londýn, která bude provozována irskou společností Ryanair. Pravděpodobně se v červnu dočkáme i znovuobnovení linky Ostrava - Vídeň, již s code-share, který umožní lepší návaznost letů z Vídně.