Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   11.10.2012

Potvrzeno, Danubewings spustí linku do Vídně

Ostrava, 11.10. 2012 – Slovenská letecké společnost Danubewings, která sídlí na bratislavském letišti zprovozní od 12. listopadu linku Ostrava – Vídeň, létat se bude dvakrát denně, pět dnů v týdnu. Své plány dnes přednesli představitelé této společnosti na tiskové konferenci na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Linka byla dohodnuta teprve včera, předcházela tomu půlroční vyjednávání.

Z počátku, do 21. prosince bude v provozu jeden spoj denně, ráno do Vídně a večer zpět do Ostravy. Po novém roce bude letecké spojení pokračovat v původním plánu, tedy ranní a večerní rotace do Vídně. Prozatimní frekvence 1x denně je způsobena nedostatečným počtem letadel. Společnost Danubewings však uvedla, že je v plánu nákup nového stroje právě pro bázi v Ostravě. Létat se bude každé ráno v pracovní dny, start je v 5:20, přílet do Vídně v 6:10. Následně pak odlet z Vídně v 9:00, plánovaný přílet do Ostravy v 9:50. Večerní rotace je pak z Ostravy v 17:20. Na lince bude nasazen stroj ATR 72 s kapacitou 70 míst, který bude mít na palubě i obchodní třídu.

Ceny letenek začínají na 49€ ve směru Ostrava – Vídeň, respektive 59€ Vídeň – Ostrava včetně všech poplatků. Ing. Ján Rostáš, Ph.D., generální ředitel společnosti Danubewings ujistil, že linka bude lítat pravidelně po celý rok. „Vnímali jsme zájem představitelů Moravskoslezského kraje, města Ostravy i ostravského letiště obnovit linku, která by sloužila českým a rakouským podnikatelům i tranzitním cestujícím“, dodává.

Úspěch linky bude znamenat zelenou pro další plány společnosti Danubewings a letiště Ostrava. V plánu je brzké dojednání spolupráce a umístění kódu rakouské společností Austrian Airlines na tyto lety. „Rádi bychom to rozšiřovali na další destinace, nejen na Vídeň, ale i na další metropole Evropy nebo velká centra, odkud by mohli občané tohoto regionu pokračovat dále. V užším výběru je Varšava, Milán, Düsseldorf, Mnichov,“ upřesnil.

Občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. aktivitu letiště i dopravce vítá. Radim Gál, předseda sdružení k tomu dodává „Osobně mám radost za obnovení tohoto spoje, který může obyvatelům Moravskoslezského kraje jen pomoci. Spojení na velký evropský hub je pro tento region důležitý. Ceny jsou nastaveny velice příznivě, očekávám tedy, že linka bude úspěšně navazovat na předchozího dopravce, kterým byla společnost CCA. Určitě tuto linku využiju. Teď ještě dojednat do finále slíbenou codeshare spolupráci“.


Na snímku: Ing. Jaroslav Riečický, Ing. Jan Rostáš, PhD., Ing. Pavel Schneider