Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   3.7.2012

ČSA posilují lety do Ostravy

Novou, tzv. nocující frekvenci zavádějí České aerolinie na pravidelné lince Praha – Ostrava. Nové spojení bude z Prahy odlétat v pozdních večerních hodinách, na zpáteční cestu z Ostravy se pak vydá na druhý den brzo ráno. Nová frekvence plně nahradí lety společnosti Job Air – Central Connect Airlines, která přerušila svůj provoz. Sedadlová kapacita na lince Praha – Ostrava tak zůstane zachována v původní úrovni.

Nový obousměrný spoj OK 020/021 bude operován z Prahy denně kromě soboty, z Ostravy pak každý den mimo neděle. Odlety z Prahy i z Ostravy budou ve stejných časech, ve kterých odlétaly stroje Job Airu, tj. ve 21.30 z Prahy s příletem do Ostravy ve 22.30. Z Ostravy budou letadla Českých aerolinií startovat na druhý den ráno v 5.20 s příletem do Prahy v 6.20.

Díky této frekvenci zůstane zachováno napojení Ostravy na dopravní síť ČSA a dalších linek partnerů operovaných z pražského letiště. Nová frekvence bude operována turbovrtulovými letadly ATR 42, ve špičkách budou ČSA připravené na jednotlivé lety nasadit také proudové letadla s větší kapacitou.

Všichni cestující s OK letenkou, kteří měli původně letět tzv. nocující linkou Job Airu do Ostravy, byli překnihováni na novou frekvenci Českých aerolinií.

Díky otevření nových letů budou České aerolinie provozovat do konce letní sezóny na lince Praha – Ostrava a zpět až 20 zpátečních frekvencí v maximálním týdnu, v nejvytíženějších dnech, jakými jsou např. pondělí, středa nebo pátek pak až čtyři denní frekvence.