Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   31.5.2012

Sdružení pořádalo grilování

Občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. uspořádalo dne 24.5.2012 při příležitosti spuštění linky Ostrava - Paříž grilování u letiště Leoše Janáčka, konkrétně na jednom z oblíbených spotterských míst v Albrechtičkách.

Hosté se mohli těšit na grilované maso, alko i nealko pivo a také na uvolněnou a přátelskou atmosféru, která celé toto setkání provázela. Na setkání se dostavily postupně asi dvě desítky hostů, převážně členů občanského sdružení, spotterů a přátel letiště. Jménem sdružení jsme také pozvali pracovníky letiště Ostrava, nabídky však nikdo nevyužil.

Začátek byl naplánován na 16. hodinu a na setkání se poté probírala všechna možná témata, především rozvoj letiště, nové linky, možnosti focení a spottingu nebo rozvoji letiště a občanského sdružení.

Hlavním důvodem setkání však byl start nové linky české nízkonákladové společnosti Smartwings do Paříže. Boeing 737-800 registrace OK-TVJ přilétl do Ostravy po 16. hodině, předvedl nízký průlet nad přistávací drahou a poté přistál, aby se mohl pomalu připravit na své první zákazníky. Stroj však před startem postihla technická závada, proto bylo povoláno náhradní letadlo (OM-TVA), které přilétlo z bratislavské základny. Odlet linky do Paříže byl proto posunut o necelé dvě hodiny.

Obsazenost prvního letu byla kolem 60 lidí směrem do Paříže a 30 cestujících do Ostravy. Společnost Smartwings uvádí, že tyto čísla v podstatě očekávala.