Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   23.3.2012

Opravdu zavádíme 13 nových pravidelných linek?

V médiích proběhla před týdnem informace, že letecká společnost Smartwings zavádí z letiště Ostrava 13 nových linek. Tiskovou zprávu tupě přebrala všechna významná česká tisková média.

Text tiskové zprávy:
SmartWings, jediné české low-cost aerolinky provozované Travel Service, zavádí během letního letového řádu z Ostravy 13 nových pravidelných linek pod značkou SmartWings.

Pravidelné linky budou směřovat do 12 oblíbených letovisek ve Středomoří a do francouzské metropole Paříže. Nová pravidelná linka Ostrava – Paříž bude provozována 2x týdně (Čt, Ne).

Během letního řádu nabídne SmartWings cestujícím z Ostravy kromě Paříže také pravidelná přímá letecká spojení do turecké Antálie do bulharského Burgasu, do chorvatského Splitu, na řecké ostrovy Rhodos, Kréta (Heraklion, Chania), Kos , na Lefkadu (Preveza), na Lesbos (Mytilini), do Soluně, na španělský ostrov Palma de Mallorca, a do kyperské Larnaky.

Tolik se píše v oficiální tiskové zprávě společnosti. S potěšením jsme samozřejmě přivítali informaci o plánovaném pravidelném leteckém spojení Ostrava - Paříž. Občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. z podstaty své činnosti jednoznačně vítá nová perspektivní spojení z letiště Ostrava Mošnov, bohužel jedinou "opravdovou" novou linkou je právě spoj do Paříže (a to bohužel jen 2x týdně), který bude provozován snad celoročně. Ostatní linky jsou, jak je již dlouholetým zvykem, pouhým doprodejem volné kapacity na charterových letech, tyto praktiky zde byly i v minulých letech. O nějakých linkách se tedy nedá hovořit, navíc když "to létá v pondělí a v květnu", viz obrázek letového řádu níže. Odmítáme proto označení nové pravidelné linky!