Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   12.3.2012

První lowcost linka vede do Paříže

Mošnovské letiště se probírá z letargie a od léta společnost Smartwings zavádí pravidelné přímé lety do francouzské metropole, do Paříže na letiště Charlese de Gaulla.

„Naše linky budou směřovat do francouzské metropole Paříže a do dvanácti oblíbených letovisek ve Středomoří. Nová pravidelná linka Ostrava – Paříž bude provozována dvakrát týdně, a to ve čtvrtky a neděle,“ uvedla mluvčí SmartWings Vladimíra Dufková.

„Velice nás těší, že aerolinky SmartWings přišly s rozšířením nabídky a vybraly si Letiště Ostrava ke své další expanzi. Jsem přesvědčen, že je to dobrá zpráva pro všechny cestující ze severní a střední Moravy, západního Slovenska a jižní části Polska, kteří ocení možnost jak přímých leteckých spojení k moři, tak především zavedení nové pravidelné linky Ostrava – Paříž," prohlásil Pavel Schneider, generální ředitel Letiště Ostrava.

Předseda občanského sdružení Létejme z Ostravy, o.s. Radim Gál k tomu dodává, „Expanze společnosti Smartwings v Ostravě je další logický krok, jistou roli zde sehrály určitě i incentivní pobídky ostravského letiště. Touto linkou máme možnost ukázat, že zde chybí přímé letecké spojení s evropskou metropolí. Bude také záležet, jak se k tomu postaví letiště Ostrava, zda pomůže s propagací a medializací linky, neboť máme šanci přilákat početnou skupinu obyvatel nejen z Moravskoslezského kraje, ale jak již uvedl Pavel Schneider, tak i ze Slovenska a jižního Polska. Jesliže se linka osvědčí, myslím, že nebude dlouho trvat a dojde k navýšení frekvencí a snad také i přidání další destinace. Je to taková první vlaštovka.“

Během letního letového řádu nabídne SmartWings cestujícím z Ostravy kromě Paříže také přímá letecká spojení do turecké Antálie (2× týdně), do bulharského Burgasu (3× týdně), do chorvatského Splitu (1× týdně), na řecké ostrovy Rhodos (2× týdně), Kréta (3× týdně, Heraklion, Chania), Kos (1× týdně), Lefkada (Preveza, 1× týdně), Lesbos (Mytilini, 1× týdně), do Soluně (1× týdně), na španělský ostrov Mallorca (Palma de Mallorca, 1× týdně), a do kyperské Larnaky (1× týdně).

Letecká společnost Travel Service je jedničkou charterového trhu v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá také v Polsku. Pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings provozuje od roku 2004. V loňském roce Travel Service přepravil 3,5 milionu cestujících.