Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   18.12.2019

Nová linka do Varšavy!

Letiště Ostrava bude mít od 30. března nové přímé spojení s jedním z velkých letišť Star Alliance. S příchodem letního letového řádu spustí polská letecká společnost LOT Polish Airlines linku Varšava – Ostrava. Létat se bude pětkrát týdně, linku obslouží letouny Bombardier Dash 8 Q400 či Embraer E175. Podle náměstka pro dopravu Jakuba Unucky by mělo od září dojít k rozšíření linky na dva lety denně. Kraj bude linku příští rok dotovat deseti miliony korun.

V pondělí, čtvrtek a sobotu jsou odlety z Ostravy naplánovány na 13:25, v úterý a pátek na 17:05. Opačným směrem z Varšavy do Ostravy poletí LOT v 11:50 a 15:30. Cestujícím z Ostravy se tak otevře možnost napojit do celkem 111 destinací s přestupem ve Varšavě. Ceny jednosměrných letenek začínají na 773 korunách.

Kraj dnes současně oznámil, že ruší soutěž na dotované linky z Ostravy do Vídně a Mnichova. Do soutěže přišla jediná nabídka. Kraj tají, kdo ji podal. Za provoz dotovaných linek chtěl utratit během čtyř let až 800 milionů korun.

„Pro manažery, obchodníky, ajťáky, vědce, sportovce ale i turisty potřebujeme pravidelné letecké spojení do destinace, ze které je možné se dostat do celého světa. Varšava takovým místem bezesporu je a s plánovaným rozvojem nového letiště její význam ještě poroste. Společnost LOT, která je členem Star Aliance, navíc nabídne jednoduchý a garantovaný přestup na jednu letenku, což jistě ocení všichni cestující,“ dodal náměstek hejtmana Jakub Unucka. Peníze, které kraj ušetří za provoz linek do Vídně a Mnichova, mají být použity na rozvoj infrastruktury letiště.