Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   6.8.2018

Linka do Dubaje končí

Smartwings neplánují obnovit na podzim linku z Ostravy do Dubaje, která byla v provozu od roku 2016. Jak uvádí i server Zdopravy.cz konec spojení potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková i moravskoslezský náměstek pro dopravu Jakub Unucka.

Jak už bylo zmíněno, linka létala od roku 2016. Start podpořil významně Moravskoslezský kraj, ještě za dob minulého vedení v čele se sociálně-demokratickým hejtmanem Miroslavem Novákem. SmartWings létaly první zimu dvakrát týdně, od loňska jednou týdně. Jakub Unucka označuje zděděnou smlouvu po svém předchůdci za atypickou a nelogickou a pro zrušení linky vidí hned několik důvodů. Linku podle něj využívali fakticky pouze Češi na cestu do Perského zálivu, ačkoliv primárním cílem bylo nalákat arabské hosty na sever Moravy.

Travel Service navíc podle něj neměl v Ostravě bázované letadlo, což byl další důvod velké ztrátovosti linky, neboť dopravce musel stroj přesouvat z jiných letišť. Posledním hřebíčkem pak byla skutečnost, že Travel Service nedostal v Dubaji kvůli rekonstrukci tamního letiště vhodný slot. Kraj proto s dopravcem nyní jedná o způsobu ukončení smlouvy.