Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   28.2.2018

ČSA budou létat do Prahy opět až 4x denně

České aerolinie posilují leteckou linku Praha - Ostrava. Od května bude na jediné vnitrostátní lince létat až 4x denně. Dosud byly v nabídce pouze 2 denní lety.

ČSA na lince nabídnou týdně patnáct zpátečních spojů týdně, dosud se létá osmkrát týdně. Linka bude i nadále provozována turbovrtulovými letadly ATR 42/72. Čtyři denní spoje jsou v nabídce vždy v pondělí a v pátek, ve středu jsou tři. Ve středu ve směru z Ostravy budou k dispozici tři lety, v úterý, čtvrtek a v neděli jeden odpolední, v sobotu ranní. Ve směru z Prahy budou čtyři lety denně v pátek, po třech v pondělí a ve středu, dva lety pak ve čtvrtek a v neděli, jeden v úterý.

Zpáteční letenka stojí příjemných 1490 kč včetně všech poplatků, v ceně letenky je započítáno také jedno odbavené zavazadlo a jedno zavazadlo příruční a také výběr konkrétního místa. ČSA chtějí úpravou letového řádu i ceníku zamířit hlavně na tuzemské zákazníky.

Linku mezi Ostravou a Prahou doposud využívali především zahraniční obchodní cestující mířící do/z Ostravy kvůli svému businessu. Nicméně v poslední době ji ve větší míře začali využívat také turisté, kteří postupně objevují krásy a zajímavosti Ostravy a Moravskoslezského regionu. Nově chceme plně využít potenciál linky a nabídnout výhodné letenky nejen transferovým cestujícím, ale také těm lokálním,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod.