Linka Ostrava - Milan Bergamo v provozu

 rag    31.10.2016    Čtení na 1 min.

Novou přímou linku z Ostravy do Miláva/Bergama zahájila letecká společnost Ryanair v neděli 30. října 2016. Na letiště Bergamo se bude z Mošnova létat dvakrát týdně. Provozovatel i letecká společnost předpokládají, že spojení bude využíváno nejen podnikateli s vazbami na Itálii, ale také hojně návštěvníky alpských horských středisek.

Irská letecká společnost Ryanair otevřela novou linku z Ostravy do Milána (Bergama), která bude provozována dvakrát týdně. Nová linka z Ostravy je podle společnosti ideální jak pro firemní zákazníky, tak pro turisty, kteří mohou využívat výhod programu Ryanairu „Always Getting Better”. Ten zahrnuje více nových linek, nové mobilní a internetové aplikace, nový vylepšený interiér kabiny pro cestující i více nízkých tarifů v nabídce.

Zimní letový řád 2016 Ryanairu z Ostravy přináší kromě nové linky do destinace Milán - Bergamo (dvakrát týdně), také navýšení letů na letiště Londýn Stansted (čtyřikrát týdně). Jedná se tedy o navýšení provozu na šest letů týdně, co znamená zhruba devadesát tisíc cestujících ročně.

Hejtman moravskoslezského kraje Miroslav Novák uvedl:

“To, že se portfolio pravidelných letů rozšíří o další atraktivní destinaci, je dobrá zpráva. Letiště Bergamo je významný dopravní uzel, který je využíván nízkonákladovými leteckými společnostmi. Letiště je také hojně využíváno pro cestování do Alp. Nová letecká linka určitě potěší nejen turisty, ale i podnikatele a přispěje ke zvýšení dostupnosti našeho regionu,”

Pavel Schneider, ředitel Letiště Ostrava, uvedl:

„Se společností Ryanair mohou lidé z Mošnova létat do Londýna už od roku 2013. O pravidelnou linku, jejíž vytíženost se pohybuje kolem 90 procent, je velký zájem, a zaznamenává každoroční nárůst cestujících. Doufáme, že nová linka do Milána bude mít stejný úspěch jako lety do Londýna,“.

Pro úplnost jen dodejme, že na příletu byl let téměř zcela vyprodán, směrem do Bergama odlétalo okolo 100 cestujících.

Diskuze k článku

honza | 19.11.2016
RG: Asi máš pravdu, ale minulý rok to bylo ještě horší ta návaznost.
RG | 19.11.2016
Zdravím, linka do Milána super, ale návaznost vlakového spojení na tuto linku k ničemu. Ani u zimního řádu. Takže vlak sice na letiště jede, ale jak jsem četl většinou nenavazuje na lety. Takže se ani nedivím, že je vytíženost vlaků malá a ještě se tomu někdo diví.
Pavel | OSR-BGY | 6.11.2016
Léto už jde rezervovat.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.