Odstartovala pravidelná linka do Dubaje

 rag    ČTK/red.    26.9.2016    Čtení na 1 min.

Z ostravského letiště začala dne 23.9. 2016 létat již dříve avizovaná nová linka do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude létat dvakrát týdně v úterý a pátek, vždy v 10:00 z Mošnova s příletem do Dubaje v 17:45 a v 18:45 z Dubaje s příletem do Mošnova ve 23:05.

Hejtman Miroslav Novák (ČSSD) řekl, že linka bude celoroční, ale největší zájem cestujících se očekává na podzim a v zimě, kdy jsou v SAE pro středoevropské turisty nejpřijatelnější teploty. "Na druhou stranu věřím, že to pomůže i byznysmenům z regionu, protože spousta zdejších firem má již dnes aktivity na Arabském poloostrově, konkrétně ve Spojených arabských emirátech," řekl hejtman. Dalším důvodem, proč by měl být o linku zájem, je možnost pokračovat z dubajského letiště dál do Asie či Austrálie. Podle hejtmana přijde kraj spuštění nové linky řádově na miliony korun, konkrétně za slevy na letištních poplatcích nebo marketing.

Z ostravského letiště nyní létají pravidelné linky do Prahy, Paříže, Londýna a Düsseldorfu a sezonní pravidelné charterové lety. Od 30. října k nim přibude pravidelná linka do italského Bergama nedaleko Milána. Z informací na internetových stránkách letiště vyplývá, že rovněž od října zvýší letecká společnost Ryanair počet letů z Ostravy do Londýna na čtyři týdně. Kromě úterý, čtvrtka a soboty se tam bude létat také v neděli.

Tento týden krajští zastupitelé schválili novou zakázku na provozování nových linek do Helsinek a Amsterdamu. Původně se do soutěže nepřihlásil žádný zájemce. Kraj nyní podmínky "změkčil". Důvodem, proč se žádný uchazeč nepřihlásil, byl podle hejtmana zřejmě přesný požadavek kraje na časy odletů tak, aby linky například v Amsterdamu navazovaly na další letadla. "Ukázalo se, že dneska v době ekonomického boomu letecké společnosti nemají volné kapacity, co se týče letadel. Není to o tom, že by nechtěly létat z Ostravy, ale volné letadlo v těch časech je velmi těžké najít," řekl Novák.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.