Nejnovější komentáře

Ryanair expanduje v Ostravě, přidává Milan-Bergamo

Datum: 9.6. 2016 | Autor: rag | Zdroj: ČTK | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Z Letiště Ostrava Mošnov bude od 30. října létat nová pravidelná linka do severní Itálie, na letiště v Bergamu, které je nedaleko Milána. Létat se bude dvakrát týdně, a to ve čtvrtek a neděli. Ryanair rovněž od podzimu přidá čtvrtou frekvenci do Londýna. Novinářům to v Mošnově oznámili zástupci letiště, společnosti Ryanair a Moravskoslezského kraje.

"Je to destinace, kde je velký zájem ze strany podnikatelů jak italských, tak českých. Na území Moravskoslezského kraje působí mnoho italských firem," řekl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. Severní Itálie je podle něj atraktivní i turisticky, například v zimní sezoně díky lyžování. Hejtman řekl, že Ryanair při spuštění linky využije klasických pobídek, jaké mají k dispozici všichni zájemci o provozování leteckých linek, patří mezi ně například výrazné snížení leteckých poplatků.

Obchodní a marketingový ředitel Ryanairu Denis Barabas řekl, že pro ostravský region jde o velice důležitou linku, protože letiště v Bergamu je pro Ryanair významným dopravním uzlem. "Je tam 88 linek, které létají z Milána dál. Bude to velice důležité nejen pro byznys, ale i pro turismus jak z Itálie do České republiky, tak pro turisty, kteří létají z České republiky do Itálie," řekl Barabas.

Předpokládá, že linka do Bergama by mohla přepravit 45.000 pasažérů ročně. Ceny letenek na první lety budou začínat na 549 korunách.

Z mošnovského letiště nyní létají pravidelné linky do Prahy, Paříže, Londýna a Düsseldorfu a sezonní pravidelné charterové lety do přímořských destinací. Od října k nim přibude také pravidelná linka do Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Moravskoslezský kraj chce ještě letos spustit také pravidelné linky do Helsinek a Amsterodamu. "Záleží na výsledcích soutěže. Do 15. července mají možnost uchazeči podávat nabídky. Naší ambicí je, aby také od října tyto nové linky byly spuštěny," řekl hejtman Novák.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Ambry | 13.8. 2016 - 13:09
Lukáš/Máš pravdu, odlety do STN v 17.45, tak snad někdy příště
Lukáš | 7.8. 2016 - 15:05
Ambry/Prespolni...
Jak jste přišli na to, že se ve čt budou potkávat dvě letadla RYR? Nechci Vám kazit iluze, ale STN se od zimního letového řádu vrací k \"tradičním\" odletům ve všechny dny v 17:45...
Spíš mi zajímavé přijde, že od 21.12 do 4.1. je přidána ještě 5. - středeční rotace.
Ambry | 15.7. 2016 - 09:58
Máš pravdu, vím o tom, taky se chystám se na to zajet podívat...
Prespolni | 14.7. 2016 - 18:15
Zdravim.Vsiml si nekdo z vas , ze bude od chvile kdy bude litat Milano,kazdy ctvrtek na letisti v jeden moment dve letadla od Ryanairu. Na to se budu muset prijed podivat.
honza | 30.6. 2016 - 11:44
Aha, tak to jo.
TomB | 30.6. 2016 - 11:26
Joo to vím :-) hodlám využít :-)
honza | 29.6. 2016 - 16:07
+TomB Do Dubaje se začne létat od konce září.
TomB | 29.6. 2016 - 08:04
Pro Ostravu je tato zpráva jen dobře. Myslím si, že potenciál tady je obrovský, linky začínají také využívat i Poláci, což je super. I letenka OSR - PRG - OSR začínající na 2tis je supr...Když vezmu v úvahu to, že autem člověk jede za stejné peníze. A pokud se podaří rozlétat Dubaj, Amstr a Helsinky...no tak to bude úplná pecka...
johny | 20.6. 2016 - 18:28
Já se tím Brnem bavím už delší dobu, každá jedna nová tisková zpráva je větší blábol, než ta předchozí. Slovní komentáře jsou hodně ambiciózní, ale čísla mluví jasně. Z hlediska PR je navíc tak konkrétní srovnání s konkurenčním letištěm velmi neobvyklé a svědčí o tom, že někdo má problém. A co víc, od zimy tam bude STN jen 5x týdně, takže pokud bude současný stav platit, Ryan bude mít víc letů do Ostravy. Myslím si, že i z dlouhodobého hlediska má OSR daleko lepší pozici - vyšší hustota zalidnění, vlaky, průmyslovou zónu. I pro lidi ze střední Moravy je to jednoznačně nejdostupnější letiště, protože spoustu lidí odrazuje jízda po D1/D46 západně od Vyškova/Olomouce.
Ambry | 13.6. 2016 - 21:39
Již jsem to to psal - letiště Brno usnulo před několika lety a nijak se nevyvíjí. Na to, jak si myslí, že jsou dobří, tak v linkách žádný posun. Samozřejmě, že data v tom článku jsou nesmysly, dělají mezi BRQ a OSR rozdíl 1. a 2. třídy, ale tak to není. Ryanair v době nejlepších let v Brně cca 4 linky, dnes zbyl jenom STN, Wizz létal i do Říma. Nejsem nějaký velký příznivec hejtmana Nováka, ale vypadá to , že se přece jenom začalo dařit (letos již dvě nové linky-Dubaj a Milán). Kdyby ještě letos přibyly Amsterodam a Helsinky, tak by to již byl celkem slušný seznam pravidelných linek. Ještě STN min. 5 týdně, Paříž celoročně, to by bylo super. Hlavně, aby se linky chytly.
Nadále fandím a vyjadřuji podporu pro další jednání.
Radim Gál, Létejme z Ostravy, o.s. | 12.6. 2016 - 09:28
Dobry den,
pokud narazite na cifry v uvedenem textu, je take nutno si polozit i dalsi otazky a odpovedi proc to je tak a ne jinak. Napriklad jak je letiste vybaveno technicky, co se vsechno muselo udelat, co se do techto castek vsechno zapocitava apod. Spise mi to pripada jako PR clanek, ktery ma ospravedlnovat kroky vedeni letiste (problemy s FVE apod.) a hejtmanstvi. Navic mam dojem, ze ty cisla se snazi o jakousi "senzaci". Viz napr. Brno odbavilo v r 2015 466 046 pax, Ostrava 308 933. Coz je cca 66,3%, v clanku se uvadi "temer dvojnasobne" pocty.. Samozrejme se mohu mylit, vychazim z dostupnych informaci. Pockejme si az bude studie, kterou hejtman Hasek velice dlouho z nejakeho duvodu tajil, zverejnena a podrobena hlubsi analyze a kritice.
johny | 10.6. 2016 - 17:22
Mimochodem, přečtěte si text na odkaze níže.

http://www.brno-airport.cz/letiste/tiskove-zpravy/Hasek-kraj-finisuje-s-analyzou-najemnich-smluv-k-letisti-Brno-Turany/