Od září přímá linka Ostrava - Dubaj

 rag    5.4.2016    Čtení na 1 min.

Nová pravidelná letecká linka odstartuje 23. září a spojení budou provozovat aerolinky SmartWings, řekla dnes mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

Letecké spojení s Dubají bude dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek, na lince budou létat letadla Boeing 737. "Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací a letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy," uvedl generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider.

Létat se bude vždy v úterý a pátek, letové časy jsou tyto (Ostrava-Dubaj-Ostrava): 10:00-17:45, 18:45-23:05. Podle Radka Müllera, hlavního manažera SmartWings, poptávka po Spojených arabských emirátech stále roste a společnost do Dubaje devátým rokem denně létá i z Prahy. O práva na linku Ostrava-Dubaj a zpět požádaly Smartwings již v roce 2014 (psali jsme), povolení provozovat linku je na 10 let.

Hejtman Miroslav Novák(ČSSD) se domnívá, že by nová linka mohla oslovit nejen podnikatele, ale i turisty. Rozvoj letiště kraj považuje za prioritu.

Cestující mohou z mošnovského letiště celoročně využít také pravidelné přímé letecké spojení do Londýna a Düsseldorfu. V letních měsících se nabídka letiště výrazně rozšiřuje o charterové lety. Moravskoslezský kraj, kterému letiště patří, nyní usiluje i o zavedení pravidelných linek do hlavních měst Finska a Nizozemska.

Diskuze k článku

Dog | 6.8.2018
Petr: omlouvám se, už zmizela...
Dog | 2.8.2018
Petr: co to melete ? V letovém řádu je Dubaj tak, jak byla naplánována. Jedná se o zimní destinaci.
Petr | Ostrava Dubaj | 2.8.2018
A už se zase z Ostravy do Dubaje nelétá! Nevím, proč by Pražáci nemohli přijet na letiště v Mošnově. Vlakem by přijeli až k odletové hale!
Pavel | Dubaj Katovice | 14.4.2016
tak to není dobrá zpráva pro Ostravu....

Dubai Monday, Friday
31 October, PLN 199
https://wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen415

johny | 5.4.2016
Super:

http://ekonomika.idnes.cz/z-letiste-leose-janacka-ostrava-se-bude-letat-do-dubaje-ppt-/eko-doprava.aspx?c=A160405_140229_ekonomika_chrs
Pavel | Ostrava – DUBAJ | 5.4.2016
no nevěřím...akcniletenky.com

Letecká společnost SmartWings zavedla od 23.9.2016 novou linku Ostrava - Dubai - Ostrava, každé úterý a pátek
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.