Mošnov rostl v roce 2015 o 4%

 rag    9.2.2016    Čtení na 1 min.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku loni přepravilo 308.933 cestu­jících, což bylo o čtyři procenta více než v roce 2014. Přibylo lidí na pravidelných linkách, méně cestujících na charterových linkách, množství nákladu vzrostlo. Jedná se o linkách do Irska a Itálie.

Počet cestujících na pravidelných linkách loni mošnovskému letišti stoupl o 16 procent, ze 188.290 na 222.659. Pravidelná doprava zahrnuje linky do Prahy, Paříže, Londýna a Düsseldorfu a také sezonní pravidelné charterové lety.

Počet cestujících na nepravidelných linkách klesl o 19 procent, ze 104.642 na 86.274. Mezi nepravidelné komerční lety jsou vedle charterů zařazeny například také sanitní lety, vojenské, obchodní lety nebo privátní doprava. Z letních destinací se létalo nejvíce do Řecka, Egypta, Turecka, Bulharska a Španělska.

Množství nákladu, který ostravským letištěm prošel, vzrostlo oproti předchozímu roku o 25 procent na 6469 tun. Počet pohybů letadel, tedy přistání, odletů či tréninků, stoupl o 26 procent. Letiště jich loni zaznamenalo 19.002.

„Z hlediska výhledu na rok 2016, pokud nenastane neočekávaná situace, počítáme s pravidelnými linkami Praha, Düsseldorf, Paříž, Londýn. Vzhledem k současné situaci v Evropě však může dojít k poklesu počtu cestujících. Jednáme ale o linkách do Itálie a Irska. V roce 2016 počítáme v průběhu letní sezony s novou linkou do albánské Tirany. Další nabídka letních destinací a jejich frekvence budou známy v nejbližších týdnech," dodal ředitel obchodu a marketingu Robert Hruška.

Diskuze k článku

Josef2 | 11.5.2016
Az to koupi Cinani tak se to konecne rozjede.
Aleš Herma | Ukázka neschopnosti manažerů z krajského úřadu | 2.5.2016
V článku chybí srovnání s hlavním konkurentem ostravského letiště - s letištěm Katowice. Tam překročili v roce 2015 3 miliony cestujících. Manažeři a řídící úředníci MSK ukázali, že umí i takovou šanci zahodit, vyplýtvat miliony korun z peněz daňových poplatníků, a úspěšně vést tuto firmy krajského úřadu ke krachu.
František | 12.2.2016
Možná by bylo dobré pozměnit nadpis na 2016
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.