Vrchní soud zrušil konkurz opravny letadel Job Air Technic

 rag    13.11.2015    Čtení na 1 min.

Situací mošnovské opravny letadel Job Air Technic, jež je od loňska v insolvenčním řízení, se bude znovu zabývat Krajský soud v Ostravě. Ten firmu letos v červenci poslal do konkurzu, Vrchní soud v Olomouci ale nyní toto rozhodnutí zrušil. Vyplývá to z informací zveřejněných v Insolvenčním rejstříku.

Server ihned.cz uvedl, že vrchní soud jednoznačně odmítl závěry, na jejichž základě poslal krajský soud firmu do konkurzu, některé dokonce označil za pouhé spekulace. „Teď budeme muset počkat na nové rozhodnutí krajského soudu. Podnik je v provozu a aktuálně má zajištěny zakázky i provozní financování," sdělil serveru insolvenční správce Jiří Zrůstek.

Firma dluží více než 800 milionů korun. Největšími věřiteli jsou Česká spořitelna, která byla pro konkurz, a Česká exportní banka. Ta podporovala reorganizaci, kterou navrhla sama firma.

Firmu měl zachránit vstup kyperské firmy Berinda Holdings Limited, za níž stojí ruský investor a jež měla získat stoprocentní podíl (dle zákulisních informací je s touto firmou spojen i Daneš Zátorský, nejedná se však o ověřenou informaci). Server ihned.cz uvedl, že tato společnost má o vstup do firmy Job Air Technic nadále zájem a stále nechává 265 milionů korun pro reorganizační plán na vázaném účtu. Pokud by byl reorganizační plán schválen, z těchto peněz by se okamžitě vypláceli věřitelé.

Opravna byla původně součástí leteckého holdingu CCG ostravského podnikatele Daneše Zátorského. Ten už v ní ale nepůsobí. Nyní jsou většinovými vlastníky její současní manažeři Daniel Hurta a Daniel Barč.

Od počátku podnik fungoval díky státním dotacím, dostal jich přes 360 milionů korun. Dotace se ale postupně snižovaly a firma se následně dostala do problémů. Insolvenční řízení s firmou bylo ale paradoxně zahájeno až v době, kdy poprvé začala pracovat na plnou kapacitu. Uzavřela totiž smlouvu s ruskou společností Aeroflot a stala se jejím jediným smluvním partnerem pro servis a opravy letadel Airbus 320 mimo území bývalého Sovětského svazu.

Diskuze k článku

johny | 31.10.2016
Aktuálně k tématu:
http://ekonomika.idnes.cz/job-air-postavi-novy-hangar-dfn-/ekoakcie.aspx?c=A161027_203710_ekoakcie_rts
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.