Ryanair bude létat do Londýna 4x týdně

 rag    19.3.2015    Čtení na 1 min.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair bude od podzimu tohoto roku nabízet již čtyři zpáteční lety do Londýna týdně.

Vyplývá to z rezervačního systému Ryanairu. Navíc se bude létat v neděli, čas příletu a odletu bude stejný jako v ostatní dny. Je to očekávaný a logický krok k dalšímu rozvoji působení na ostravském letišti. Vždyť minulý rok překvapil Ryanair i sám sebe, přepravil totiž 47 000 cestujcích místo očekávaných 40 000. Společnost si také nadále pochvaluje spolupráci jak s letištěm, tak i s Moravskoslezským krajem. Toto jsme zmiňovali v článku Rok provozu linky do Londýna.

Ryanair začal mezi Ostravou a Londýnem létat v červnu 2013. Na mošnovském letišti se okamžitě tento spoj stal nejúspěšnějším, jen za první půlrok letělo Ryanairem 25 tisíc cestujících.

V letošním roce slaví Ryanair své 30. narozeniny. Za uplynulých 30 let se z Ryanairu stala největší evropská letecká společnost, která provozuje více než 1600 letů denně a spojuje 182 destinací ve 30 zemích. Z letiště Londýn - Stansted (STN) bude v zimním letovém řádu nabízet celkem 110 linek.

Diskuze k článku

johny | 17.12.2015
Zimní chartery - Radom:

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/csa-se-po-dvou-mesicich-vraci-do-polske-radomi-nove-jako-charter-1255762
Patrik | 10.11.2015
Tady je to už úplně v kopru, Košice mají další linku (Varšava), tady pořád nic, hlavně že se 10 let jedná a jedná. Máme akorát Londýn, což počítám jako základ každého mezinárodního letiště a Paříž, která nelétá ani celý rok. Když to podtrhnu a sečtu, nemáme nic. Doufám a věřím, že to tady koupí ti Číňané.
Petr | 9.11.2015
Dle rezervačního systému Ryanairu budou od jara 2016 lety do Londýna provozovány opět pouze 3x týdně (a z Brna opět 7x týdně).
Pavel | Nové destinace a spoje | 14.10.2015
.....a Ostrava zase nic.
http://corporate.ryanair.com/news/news/151014-new-corfu-base...
Ambry | 30.8.2015
Johny, máš pravdu, taky jsem si všiml, že Brno v posledních letech úplně zamrzlo, linek ubývá.
Dříve lítali Řím, Miláno, Genova, Barcelona. Už roky nepřidali žádnou novou linku.
Trochu sleduji i lety z Brna a Ostravy a porovnávám je. Taky si myslím, že se obě letiště vyrovnávájí, Brnu to ubývá. Podle mne budou živořit i nadále - blízko Vídeň a Bratislava, proti nim je Brno vesnice a je z těchto dvou velkých letišť rychlé dostupné autem. Brno propáslo dobu, kdy Bratislava nijak moc nelítala, ale teď tam má bázi Ryan a linek podstatně přibylo a šla hodně nahoru.
Snad Mošnov bude linky přidávat - podle mne má na to, aby odbavil 0,5mil. lidí ročně.
Tak uvidíme.
johny | 29.8.2015
K tomu jedna zajímavost: Ryanair nejenže od října na Mošnov přidá frekvenci, ale zároveň od stejné doby omezí lety do Brna. Namísto denní frekvence to bude nově jen 5x týdně. Obě letiště se tak více vyrovnají, hlavním autorem je podle mě naprosto neschopné vedení brněnského letiště, kde má jedna rodinka velmi dobré živobytí.
honza | 22.4.2015
No, Ambry máš naprostou pravdu!!!Ta Dubaj by se už mohla spustit. Dnes na webu letiště v turistických letech je jen 497 letů, místo 960. Vypadl MONASTIR, EGYPT, DJERBA, BODRUM, atd...
Už jsem to psal 20.3.2015, to vypadl Monastir!
Asi si myslím, že se jen mění časy odletů, nebo tam ten "odborník" jen chtěl něco přidat, ale naopak něco vymazal. Ať se to neopakuje!!!

Nazdar

Ambry | 20.4.2015
Radime, jakým způsobem lze tlačit na vedení letiště, aby intenzivně jednali s dopravci o nových linkách. Třeba Dubaj - podle mne jednoznačně tahák, KTW ani Krakow nelítají, to přece musí mít úspěch, Poláci začnou létat z Mošnova a možná i další linky by obsadili.
Nevíš něco, letiště moc nekomunikuje ( asi tajemství ).
Díky.
honza | 23.3.2015
Marek: No tak sorry .
Marek | 22.3.2015
Honza: jaký blesku? co to meleš? nepsal jsem to jako nějaké novinky, jen jsem to tak nějak rekapituloval, a u DUS nenarážím na to že to je přes Prahu, ale na něco úplně jiného, ale čeština ti toho asi moc neříká. Tak se hned nenavážej trapáku
Ambry | 22.3.2015
Radime, máš pravdu v tom, že to není linka přímá. Uvidíme, co přijde...? Myslíš nějakou novou a přímou linku do SRN, ale ne od ČSA? Nedávno jsem psal, že DUS je zklamáním.Myslel jsem GermanWings, Ryan nebo Air Berlin, že založí novou přímou linku ( Frankurkt, Mnichov, Berli,...). Kdosi psal o tom, že Ryan bude létat do Španělska...
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | 22.3.2015
Linku do DUS povazujeme za pruzkum trhu bojem, odmitame oznaceni prima. Uvidime, co bude ...
ambry | 22.3.2015
Bodrum je nova turisticka destinace a Ercan (Severni Kypr) taky Lety tam jeste nejsou, ale pribudou,jsou v nabidkach CK.
honza | 22.3.2015
Marku, ty seš blesk!!!Vždyť se o těch charterech mluví celou dobu. To, že Paříž zmizela a že tam teď není Monastir, to ví všichni, kdo se do téhle diskuze zapojili. Jo, a nevím, proč ti připadá ostuda linka Ostrava-Praha-DUS jako ostuda. Ano je to sice jenom prodloužená Praha, ale alespoň něco. Jo a můžu ti to říct takhle, ANO, Bodrum je nová linka, ale zase máš pravdu v tom, že ty lety ještě nejsou. A taky Sharm El Sheikh, kde se už nelítá několik let.
Marek | 21.3.2015
O člověku spravujícím web letiště si opravdu nedělám velké iluze. CDG byla ještě nedávno vedena jako charterový let, pak zmizla úplně, teď není Monastir, ale je tam Sharm el Sheikh a jiné destinace, které letos zatím nejsou na seznamu letů (a silně pochybuju, že ještě přibudou). Poté co ČSA začnou lítat v soboty ráno do Splitu tak Praha poletí až v 9:30, což na webu letiště také není zatím postřehnuto.. Úplně nejvíc mě ale dostává tohle \"ČSA zahájili pravidelný provoz z Ostravy do Düsseldorfu\", což je ostuda a svítí to tam už delší dobu a nikoho to asi netrápí... Jinak Ambry,Bodrum je nějaká nová destinace kam se letos bude lítat nebo jak? v seznamu charterů nic takového zatím nevidím
Ambry | 21.3.2015
To je jednoduché - u každého je totiž jiný kód podle společnosti, která se na letu podílí. Např. do Prahy letí letadlo ČSA, ale na letu se podílí ještě Korean Air, Travel Service, Delta Airlines,...
Stejně to je s DUS
Patrik | 20.3.2015
No mě přijde divné i to, že v aktuálních odletech je zobrazeno třeba 6x Praha nebo v příletech 4x Düsseldorf, stačilo by jedno zobrazení a měnící se číslo letu, tak jako na stránkách letiště Krakow.
Ambry | 20.3.2015
Honzo, asi je na letišti nějaký \"odborník\" na práci s webem, ale Monastir se určitě rušit nebude, je to atraktivní destinace již spoustu let. Nevím ale, proč není mezi destinacemi přidaný Bodrum a naopak ubraný Shalm El Sheik, kde se již dlouho neletá. Chtělo by to aktualizaci.

honza | 20.3.2015
Čus, no prosím vás, jestli je na webu letiště nějaký ťulpas, ať to řekne hned. Jak byl včera ten incident s Paříží, že zmizela s mapy, tak teď tam není Monastir!!!Doufám že se chartery do Monastiru nezruší. Ale myslím že ne. Bude lepší, když se to už nebude opakovat.

Nazdar
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | 19.3.2015
Paříž bude normálně pokračovat. Viz rezervační systém smartwings, např na 23.4. Viz screen na tomto odkazu.
Ambry | 19.3.2015
Nazdar, Londýn by měl kapacitu létat min. 5x týdně, ale aspoň tak. Snad se to bude rozšiřovat i nadále až na 7x týdně...
Ale dnes jsem si všiml, že z pravidelných letů a destinací úplně vypadla Paříž!!! Je to fakt, nebo jenom chyba webu LLJO a Paříž bude?
Doufám, byla by to škoda. Kdo ví, napište.

Díky
honza | 19.3.2015
No, konečně. Čekal jsem že když byl velký nárust cestujících, že Londýn bude létat až 4krát-5krát týdně.

Čus.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.