Nejnovější komentáře

TZ: ČSA zahájí lety Ostrava - Praha - Düsseldorf

Datum: 12.1. 2015 | Autor: rag | Zdroj: České aerolinie | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

ČSA zahájí pravidelný provoz z Ostravy do Düsseldorfu. Pokračuje tak úspěšná spolupráce Moravskoslezského kraje s Českými aeroliniemi.

Provoz na lince mezi Ostravou a Düsseldorfem zahájí od letošního března České aerolinie. Spoje budou provozovány třikrát týdně letadly ATR 72 s krátkým mezipřistáním v Praze. Cena zpáteční letenky bude začínat na 6760 Kč včetně všech poplatků, prodej bude zahájen v průběhu dnešního dne. Kromě nových spojů do Düsseldorfu otevřou České aerolinie na Letišti Leoše Janáčka Ostrava kancelář pro vystavování letenek a další služby.

Od loňského ledna posílily České aerolinie letecké spojení mezi Ostravou a Prahou a díky novému letovému řádu více propojily Ostravu s dalšími linkami, které společnost a její partneři vypravují z Prahy. Díky tomu mohou České aerolinie nabízet klientům v regionu severní Moravy a Slezska návazné spoje z Prahy až do 40 destinací.

České aerolinie plánují pokračovat v dalším rozvoji leteckého spojení z Ostravy, proto od 1. března 2015 zahájí pravidelný provoz z Letiště Leoše Janáčka do Düsseldorfu. Moravskoslezský kraj je nejrychleji se rozvíjející region ČR se zajímavým potenciálem pro nové linky, které dávají obchodní i ekonomický smysl. Byla by škoda tento potenciál nevyužít,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing.

Linka mezi Ostravou a Düsseldorfem bude operována třikrát týdně (v úterý, čtvrtek a pátek ráno ve směru do Düsseldorfu a ve středu, pátek a neděli večer opačným směrem) letadly ATR 72 s krátkým, 25 minutovým mezipřistáním v Praze, které poslouží pouze k nástupu nových cestujících či výstupu těch, kteří zde svoji cestu končí. V obdobném modelu provozují ČSA například úspěšné a oblíbené linky Praha – Bratislava – Košice nebo Praha – Hamburk – Göteborg. Díky lince Ostrava – Praha – Düsseldorf mohou České aerolinie nově nabídnout pohodlné a rychlé spojení do metropole Severního Porýní-Vestfálska bez nutnosti jakéhokoliv přestupování. Klienti i jejich zavazadla začínající cestu v Ostravě budou na začátku cesty odbaveni až do cílové destinace bez vystupování z letadla během mezipřistání v Praze. Totéž platí i na zpáteční cestě.

Jsem přesvědčen o tom, že nová letecká linka do Düsseldorfu potěší nejen turisty. Je důležitá zejména pro podnikatele, kteří často žehrali na špatné spojení Ostravy se světem, a zejména potenciální investory, kteří se rozhodují o tom, zda umístit svoje investice v Moravskoslezském kraji, a tím přinést do regionu nová pracovní místa,“ míní moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. „S novými lety se region stává dostupnější, otvíráme se více světu. Letiště Leoše Janáčka Ostrava se tak stává součástí komplexní dopravní infrastruktury nadregionálního a mezinárodního významu. Rozvoj tohoto prostoru patří mezi priority Moravskoslezského kraje, a to zejména s ohledem na těsnou vazbu na průmyslovou zónu Mošnov,“ dodal hejtman Miroslav Novák.

Letecké spojení do Německa bylo jedním z nejžádanější ze strany cestujících. Jsme rádi, že jej podařilo uskutečnit. Samozřejmě naše aktivity v tomto směru nekončí. Budeme i nadále jednat s dopravci a přesvědčovat je, že Ostrava je důležitým bodem na letecké mapě a svými parametry, vybavením i polohou je vhodným kandidátem pro nové letecké linky i nákladní leteckou dopravu,“ doplnil generální ředitel ostravského letiště Pavel Schneider.

Prodej letenek na spoje Ostrava – Praha – Düsseldorf bude zahájen v průběhu dneška v celé distribuční sítí Českých aerolinií, tj. nejen na webových stránkách či kontaktním centru společnosti, ale také v IATA cestovních kancelářích a agenturách. Cena zpáteční letenky včetně všech poplatků bude začínat na 6760 Kč, jednosměrná na 3309 Kč. V opačném směru pak budou ceny začínat na 244 eur za zpáteční nebo 134 eur za jednosměrnou letenku včetně všech poplatků.

Nová ticketingová kancelář Českých aerolinií na Letišti Leoše Janáčka Ostrava.

V souvislosti s rozšířením nabídky spojů z Ostravy otevřou České aerolinie v průběhu února v odletové hale ostravského letiště kancelář, která bude sloužit k vystavování či změnám letenek a poskytování dalších služeb cestujícím. České aerolinie tak budou moci v Ostravě a Moravskoslezském kraji nově nabízet klientům komplexnější služby a asistenci.

Letový řád linky Českých aerolinií Ostrava (OSR) – Praha (PRG) – Düsseldorf DUS):

OK 520 01. 3. 2015 23. 10. 2015 .2.45.. ATR72 OSR 05:30 06:30 PRG
OK 520 01. 3. 2015 23. 10. 2015 .2.45.. ATR72 PRG 06:55 08:35 DUS
OK 521 01. 3. 2015 23. 10. 2015 ..3.5.7 ATR72 DUS 20:00 21:35 PRG
OK 521 01. 3. 2015 23. 10. 2015 ..3.5.7 ATR72 PRG 22:00 23:00 PRG

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Radim Gál, Létejme z Ostravy, o.s. | 27.2. 2015 - 19:23
Pokusil jsem se sepsat ty baze Ryanairu, je dost mozne, ze neco chybi, neco je spatne, dokument muzete upravovat a doplnovat. Odkaz: FR baze (google docs)
Marek | 26.2. 2015 - 23:14
Destinaci právě nevím, Ryanair tam má základnu všude možně... Malaga, Barcelona, Girona, Alicante, Madrid??? možných destinací je spousta... kdyby někdo měl seznamy jejich základen bylo by to fajn :) Nevím ale, já osobně bych volil spíš ten Dublin. A rozšířil teda Londýn. Alicante i Girona se létal už i z Brna a dopadlo to bledě..
Ambry | 26.2. 2015 - 22:02
Vyjádření mám, zítra zkusím poslat...
Španělsko....Barcelona?, Madrid?
To by mohlo být zajímavé a přitáhnout i ty Poláky, co jsem o nich jednou psal, že jsou více létaví než my a mohly by od nás lítat,nevím jak je spojení do Španělska z KTW a Krakowa, ale zdá se mi to celkem zajímavá volba...
Tak snad něco bude
Marek | 26.2. 2015 - 21:43
I když zase je pravda, že pochybuju že by ČSA otevírali přepážku v Ostravě jenom proto, že 3x týdně bude ranní Praha pokračovat do Německa. Takže bych aji věřil, že ČSA něco otevře, ale než linku ČSA, to radši nic. Trochu sem doufal, že by mašina Wizzu z Košic mohla \"volný\" čas co má v Londýně po ranním příletu z Košic vyplnit odskokem do Ostravy, ale to asi taky nevyjde...
Marek | 26.2. 2015 - 21:42
Ambry: Ano, na letišti si šuškají vrabci, že by Ryanair měl létat do Španělska(a osobně si myslím, že na tohle Radim narážel když psal na fb \"chceme další linku\" a pod to potom že by spíše uvítal rozšíření linky do Londýna). Mám to ze vnitř, žádná kachna. O žádné Moskvě nebo ničem jiném se tam (snad zatím) nemluví. Ono ta Moskva by mi osobně přišla jako úlet, když všude jinde se lety do/z Moskvy(vlastně celého Ruska) redukují nebo ruší úplně. Loni pan ředitel mluvil o tom že určitě bude něco nového (uváděl termín březen - červen 2014), že buď jih nebo zase Britské ostrovy a co bylo? Kulové. Proto už na oficiální vyjádření moc nevěřím, ale přesto nemáš nějaký odkaz na to vyjádření pí. Kubešové?
Ambry | 26.2. 2015 - 18:10
Marku,ty jsi něco slyšel o Španělsku?
Dle vyjádření pí Kubešové z LLJO se jedná i o Moskvě a dalších destinacích s více přepravci.
Termín spuštění dalších linek ale nevím...
Dublin a Milán nebo Řím, Franfurkt by byly super, snad se něco podaří.
Výstavby nové řídící věže a výjezdového střediska záchranářů jsou již v provozu, dle vizualizací by to mohlo být dost dobré, tak uvidíme...
Marek | 24.2. 2015 - 14:01
Tak třeba vyjde to Španělsko, i když si myslím že větší potenciál by mělo Bergamo nebo Dublin. Snad to nebude jen nějaká linka na léto pro koupáky
Radim Gál, Létejme z Ostravy, o.s. | 21.2. 2015 - 16:43
Zdravim,
Yamal mel o Ostrave pouze zminku na webu, ze by mozna, snad, nekdy... Co tedy vim. Zatim tedy zadne konkretni plany nebyly. Otazka je, zda pri ubytku ruskych cestujicich by bylo vyhodne zavadet tyto linky. O poptavce z ceske strany take moc nevim. Dubaj od SW se prozatim odlozil.

Zrejme se budeme muset probudit ze zimniho spanku a neco vymyslet :) V okoli se porad neco ohlasuje, rozviji a tady jen DUS ...
Ambry | 21.2. 2015 - 14:19
Ahoj, všichni.
jsou ještě aktuální letecké linky do Moskvy a Ufy od společnosti Jamal? A Dubaj od SMW ?Radime nevíš něco ?
Díky a čau.
Marek | 6.2. 2015 - 22:38
Ambry kdybys jen věděl jak to je. Jak vidíš když se chce ono to jde. Ale když se nechce...
Ambry | 4.2. 2015 - 20:13
Zrovna dnes info - Wizz nová základna v Košicích a dvě nové linky - Milán, Shefield. Nemůže to být i tady? Mám pocit, že se vedení letiště a kraje pořád na něco vymlouvá a nové linky nikde... Dus není nová linka, pouze prodloužená Praha. Radime, jak dál s Mošnovem?
Všude nové linky, ale tady poslední nová linka před dvěma lety Londýn...
Založit tady nové linky, které nejsou v KTW a Krakowě a dotáhnout jsem Poláky ještě nikoho nenapadlo? Ten potenciál letiště je velký, investorů v kraji dost ( IT, JK JAP,...), ale začínám mít pocit, že něco nefunguje...
honza | 22.1. 2015 - 16:31
Máš pravdu Ambry a ještě dodám že zpáteční letenka stojí 6760 Kč,což se mi zdá že je trochu moc. No doufám že se linka udrží. A také věřím že se zprovozní také další linky aby jsme měli alespoň trochu více odbavených cestujících.Čau.
Ivo Kotala | PlaneBusová doprava? | http://www.ikotala.com | 13.1. 2015 - 17:45
Zajímávý trend - letecká doprava se zastávkami. Cestou by mohli přidat ještě nekolik stanic. Na těch s menším zájmem cestujících (např. Hoštice) nepřistávat a jenom přibrzdit pro odvážlivce s padákem...
Ambry | 13.1. 2015 - 17:15
Nazdar všichni, to bych snad neřekl, ale tato linka je pro mne trochu zklamáním...Trochu jsem doufal, že se podaří přitáhnout nějakou německou nízkonákladovku - Germanwings, Air Berlin,...Nebo s Ryan do Franfurktu. Ale dle slov p. ředitele aktivita nekončí, tak snad bude něco dalšího. Vloni říkal, že se jedná s Ryan o spojení na britské ostrovy, na jih Evropy , Itálie. Ale budou snad nové chartery - Bodrum, Ercan, Chania, Enfidha. Dobrá by byla i Dubaj se SMW, ani z Katowic, ani z Krakova se tam nelétá - to by přitáhlo dost Poláků. Kdyby někdo něco věděl, napište. Čus.
Pavel | 13.1. 2015 - 08:34
Někdy si připadám, že ČSA se svou cenovou politikou chcou Mošnov záměrně zakopat...
Jirka | 13.1. 2015 - 08:17
Pavle, kdyby za pulku ceny: Duss. GermanWings od 2300 Kc, Dortmund (50km od Duss.) WizzAir od 1700 Kc, let trva asi 1:45. Takze tak...
Pavel | 13.1. 2015 - 04:30
Z KTW za 1/2 ceny. Co dodat...
Marek | 12.1. 2015 - 23:41
Na ranní Prahy bude ATR72 moooc zbytečně velké, dávám tomu půl roku max
Radim Gál, Létejme z Ostravy, o.s. | 12.1. 2015 - 19:57
Ono to vydrzi, nebot to je jen jinak popsane a casove spojene dve linky \"papirove\" do jedne... Na tom neni nic sloziteho ani tezkeho. Obe linky jsou paralelne v provozu jiz nekolik (desitek) let.
Petr | 12.1. 2015 - 17:30
Přískoky OSR-PRG-DUS.....6760Kč...je to ta správná cesta? Nevím, nevím.. Jak dlouho todle vydrží..tipnete si?