Stanovisko občanského sdružení k dluhu CCA

 rag    23.1.2012    Čtení na 1 min.

Slova tiskové mluvčí letiště jen potvrzují a dokreslují dlouhodobě neutěšený stav na ostravském letišti, který není způsoben krizí či nezájmem obyvatel létat, ale opakovanými manažerskými pochybeními již od samotného fungování letiště pod správou kraje.

Vyjádření tiskové mluvčí je nutné uvést do správné roviny, a to té, že ve stávající situaci, kdy podstatnou část linek operuje společnost CCA, je letiště na tomto dopravci existenčně závislé, nehledě na jeho dluhy ve výši 21 mil. Kč. Z tohoto důvodu není zájem vést vůči tomuto dopravci žádné správní kroky pro uhrazení jeho závazků, neboť ke stávajícím linkám neexistuje dle názoru kraje a letiště náhrada ani alternativa. Ukazuje se, jak krátkozraké bylo vydat se cestou klasických aerolinií v době, kdy se trh nízkonákladových dopravců ve střední Evropě rozvíjel a rozdávaly se teprve, lidově řečeno, karty.

Preferování klasického (jediného) dopravce dospělo až do takového stádia, že o ostravské letiště nemají nízkonákladoví dopravci zájem a v případě pádu společnosti CCA zůstane jediným leteckým spojením linka do Prahy létající 1x denně. Netrpělivě taktéž čekáme na čísla za rok 2011, neboť okolní letiště dokázala růst o 160, resp. 140 tis. cestujících v případě letiště Brno či Katowice a je zcela jasné, že si o takových čísel, nebo číslech o polovinu menších, můžeme v Ostravě nechat jenom zdát. Zatímco se okolní letiště mohou chlubit provozem a nárůstem pravidelných linek, ostravské letiště pouze investicemi v řádech stamiliónů korun, které se za 8 let nikterak neprojevily na nárůstu cestujících, nehledě na proklamace místních politiků o miliónu a více přepravených cestujících po roce 2011.

Otázka zní však jasně, jak moc to myslí letiště s dluhem CCA vážně, neboť stále se se společností CCA jedná v rukavičkách a odprodej pohledávky je ideálním nástrojem na koupi vlastního dluhu s tím, že lze na tom i hodně vydělat.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.