Nejnovější komentáře

Letos o 15 procent více cestujících

Datum: 30.12. 2014 | Autor: rag | Zdroj: ČTK | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku letos přibylo zhruba 15 procent cestujících. Přesná čísla ještě letiště nemá, ale počet pasažérů se blíží 300.000. ČTK to řekl ředitel letiště Pavel Schneider. Loni přepravilo letiště 259.167 lidí, což bylo o desetinu méně než v předchozím roce.

Na zvýšení počtu cestujících mají podle Schneidera podíl irské nízkonákladové aerolinky Ryanair, které přepravily do Londýna nebo z Londýna okolo 40.000 pasažérů. To je počet, který při zavedení linky v roce 2013 deklarovaly. Zvýšil se ale počet cestujících i na dalších letech.

"Šly nahoru chartery, šla nahoru Praha. Cestující se na tuto linku vracejí," řekl Schneider.

Další cestující by podle něj mohlo letišti přinést napojení na železnici, jehož stavba tento měsíc skončila. Ostrý provoz na nové trati začne příští rok 13. dubna. Schneider řekl, že se díky tomu letišti rozšíří spádová oblast. Letiště získá napojení nejen na českou, ale i na polskou železnici, díky tomu by pak mohlo jeho služeb využívat více Poláků.

V příštím roce letiště čeká zvýšený zájem cestujících hlavně v souvislosti s velkými akcemi, například mistrovstvím světa v ledním hokeji, které se uskuteční v květnu. "Víme, že je eminentní zájem Ruska a Finska, hlavně těchto států, během těch 14 dnů, o přímé lety z Helsinek a Moskvy do Ostravy," řekl ředitel letiště. Mnoho fanoušků z ciziny podle něj přinese prospěch nejen letišti, ale celému regionu, protože nepřiletí na jeden zápas, ale v kraji určitě stráví několik dní.

Z ostravského letiště nyní létají pravidelné přímé linky jen do Prahy a Londýna. V letní sezoně se z Mošnova létá také do Paříže a turistických destinací zejména ve Středomoří.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Bogy | 6.1. 2015 - 02:25
Oprava: Pan ředitel tvrdil, že neví jestli od nového letového letního řádu nebo později..
Bogy | 6.1. 2015 - 02:24
Pane Gále, a je to opravdu reálné (to Německo) nebo je to zase jenom nějaký výkřik pana ředitele před novinářema? Loni touhle dobou tvrdil, že neví jestli od nového letového řádu (2014) bude nová linka, buď zase na Britské ostrovy nebo někam na jih. A jak to loni bylo víme všichni.
Radim Gál, Létejme z Ostravy, o.s. | 4.1. 2015 - 21:16
Zdravim, nejrealneji se jevi linka do Nemecka. Nicmene pockejme si na oficialni ohlaseni. Dubaj se zatim odklada.
Ambry | 3.1. 2015 - 18:50
Zdravím Radime, nevíme něco o nové lince do Německa nebo dalších destinací? A co Smartwings do Dubaje?

Díky.
Patrik | 30.12. 2014 - 14:21
Dobrá zpráva, ale chtělo by to ještě vyšší čísla, snad se objeví nějaká nová linka, která by pomohla :)