Letos o 15 procent více cestujících

 rag    ČTK    30.12.2014    Čtení na 1 min.

Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku letos přibylo zhruba 15 procent cestujících. Přesná čísla ještě letiště nemá, ale počet pasažérů se blíží 300.000. ČTK to řekl ředitel letiště Pavel Schneider. Loni přepravilo letiště 259.167 lidí, což bylo o desetinu méně než v předchozím roce.

Na zvýšení počtu cestujících mají podle Schneidera podíl irské nízkonákladové aerolinky Ryanair, které přepravily do Londýna nebo z Londýna okolo 40.000 pasažérů. To je počet, který při zavedení linky v roce 2013 deklarovaly. Zvýšil se ale počet cestujících i na dalších letech.

"Šly nahoru chartery, šla nahoru Praha. Cestující se na tuto linku vracejí," řekl Schneider.

Další cestující by podle něj mohlo letišti přinést napojení na železnici, jehož stavba tento měsíc skončila. Ostrý provoz na nové trati začne příští rok 13. dubna. Schneider řekl, že se díky tomu letišti rozšíří spádová oblast. Letiště získá napojení nejen na českou, ale i na polskou železnici, díky tomu by pak mohlo jeho služeb využívat více Poláků.

V příštím roce letiště čeká zvýšený zájem cestujících hlavně v souvislosti s velkými akcemi, například mistrovstvím světa v ledním hokeji, které se uskuteční v květnu. "Víme, že je eminentní zájem Ruska a Finska, hlavně těchto států, během těch 14 dnů, o přímé lety z Helsinek a Moskvy do Ostravy," řekl ředitel letiště. Mnoho fanoušků z ciziny podle něj přinese prospěch nejen letišti, ale celému regionu, protože nepřiletí na jeden zápas, ale v kraji určitě stráví několik dní.

Z ostravského letiště nyní létají pravidelné přímé linky jen do Prahy a Londýna. V letní sezoně se z Mošnova létá také do Paříže a turistických destinací zejména ve Středomoří.

Diskuze k článku

Bogy | 6.1.2015
Oprava: Pan ředitel tvrdil, že neví jestli od nového letového letního řádu nebo později..
Bogy | 6.1.2015
Pane Gále, a je to opravdu reálné (to Německo) nebo je to zase jenom nějaký výkřik pana ředitele před novinářema? Loni touhle dobou tvrdil, že neví jestli od nového letového řádu (2014) bude nová linka, buď zase na Britské ostrovy nebo někam na jih. A jak to loni bylo víme všichni.
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | 4.1.2015
Zdravim, nejrealneji se jevi linka do Nemecka. Nicmene pockejme si na oficialni ohlaseni. Dubaj se zatim odklada.
Ambry | 3.1.2015
Zdravím Radime, nevíme něco o nové lince do Německa nebo dalších destinací? A co Smartwings do Dubaje?

Díky.
Patrik | 30.12.2014
Dobrá zpráva, ale chtělo by to ještě vyšší čísla, snad se objeví nějaká nová linka, která by pomohla :)
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.