Nejnovější komentáře

Evropské dotace na nová světla

Datum: 25.7. 2014 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Pojezdové dráhy Letiště Leoše Janáčka Ostrava budou vybaveny novou světelnou technikou. Regionální rada Moravskoslezsko na projekt schválila evropskou dotaci 57 milionů korun. Rozpočet projektu je přibližně 100 milionů korun.

Osvětlení bude významným a z hlediska letiště posledním předpokladem pro získání certifikátu CAT IIIa. Ten umožní v Ostravě přistát letadlům i za snížené viditelnosti, kdy bude možné dráhu více osvítit.

Moravskoslezský kraj coby nositel projektu nyní dokončuje výběr dodavatele. Od toho je odvislé, zda budou nová světla v provozu letos, nebo v polovině příštího roku.

Na rozvoj ostravského letiště přispěla za posledních sedm let evropská dotace přibližně 500 milionů korun. Umožnila pořídit například nové vyprošťovací a odklízecí stroje a techniku, moderní hasičská vozidla nebo bezpečnostní rentgeny a detektory kovů. Došlo také na rozšíření pojezdových drah.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Podpořila přes 950 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části doposud proplatila příjemcům 12,8 miliard korun.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Summerboy | 28.7. 2014 - 11:42
Tak snad tam ta letadla budou přistávat jak za snížené viditelnosti, tak i za sluníčka :-)