Nejnovější komentáře

Airbus A330-300 ČSA na letišti

Datum: 29.4. 2014 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Tímto bychom jako občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. chtěli prostřednictvím našeho webu vyjádřit díky za skvěle organizovaný den na letišti při příležitosti promletu Airbusu A330-300 společnosti ČSA. Omlouvme se za zdržení publikace článku z pracovních a časových důvodů.

Jak už jsme v předchozím článku avizovali, dne 1.4..2014 se uskutečnil propagační let společnosti ČSA. Let byl operován letounem Airbus A330-300, jehož kapacita je celkem 276 pasažérů, z toho první třída čítá 24 míst, ekonomická pak 252. Let Praha-Ostrava byl vyprodán. Letiště Ostrava se díky tomu připravilo na skutečně velký počet cestujících, ať už fanoušků letectví, zástupců médií, tak i obyčejných zvědavců. Snaha zpříjemnit návštěvníkům letiště tento den byla zřejmá. Podívejme se, o co tedy šlo.

Přílet byl naplánován na 9.15 místního času, také se tak stalo. Již samotný přílet sledovalo zpoza plotu mnoho leteckých nadšenců, také i cestujících začínajících v Ostravě a pokračujících do Bratislavy, připraveno bylo také několik novinářů a redaktorů. I na ně se později dostalo, kdy jim byl umožněn vstup do stroje.

Po přistání přivítalo letiště Airbus slavobránou, o kterou se postarala místní hasičská technika. Zaparkovali jsme na stojánku č. 6., pro lepší výhled a možnosti pořídit fotografie byly odstraněny schody a letištní technika, která je zaparkována běžně právě před touto vyhlídkou a znemožňuje tak pozorovat pohyby na ploše letiště.

Po výstupu si cestující mohli Airbus vyfotografovat, nikdo nikoho nestresoval, nepopoháněl a nadšenci měli proto dostatek klidu k pořízení té nejlepší fotografie. Tím to ale nekončilo. Následný program, prohlídka neveřejných prostor letiště z autobusu byla zorganizována taktéž na výbornou. K vidění byla letištní technika, Elmontex, a.s. vystavil svá letadla před hangár, CEAM otevřel své brány, bylo tak vidět do útrob opravny, jižní stojánka, hangáry Job-Airu. Průvodčí v každém autobuse stručně povykládal o historii letiště, parametrech, možnostech, popisoval to, co bylo právě k vidění. Opět skvěle organizačně zvládnuto.

Jako poslední byla možnost prohlídky odbavovacího terminálu „za rentgeny“. Lidé tak mohli vejít ke gate A2.

Tímto krátkým shrnutím chceme vyjádřit ještě jednou veliké díky za skvěle organizovaný, zajištěný a zvládnutý den, který letiště pro své příznivce a návštěvníky přichystalo. Že probíhalo vše hladce, lze doložit mnohými pozitivními ohlasy na diskuzních fórech, facebooku, z novinových článků i z rozhovorů s návštěvníky této akce. Mnoho z nich chce letiště využít pro svou budoucí cestu, pro svůj odlet, či přílet. Proč také ne, že? Cítili se příjemně, vše fungovalo, na letišti se mohli občerstvit v kavárně, zakoupit suvenýry, pracovníci ochotně odpovídali na otázky.

Myslíme si, že toto je ona přívětivá tvář, která může letišti jedině pomoci. Je to správně zvolený směr. Ještě jednou za občanské sdružení děkujeme a přejeme, aby se vše nadále dařilo minimálně tak, jako jsme byli svědky v tento den.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
johny | 1.5. 2014 - 16:52
Asi jako největší plus vidím, to, že ČSA letového řádu upravily i akční nabídky letenek z Ostravy. Zejména v poslední době už začínají být některé destinace cenově konkurenceschopné oproti létání z Prahy a cestování tam pozemní dopravou. Třeba do Amsterdamu je ten aktuální rozdíl v letenkách zhruba 300-400 CZK.
Patrik | 29.4. 2014 - 20:36
Super článek, konečně jsem se dozvěděl i něco o doprovodném programu. Zlepšené chování letiště jde vidět i na Facebooku, kde je stránka letiště aktivní. No myslím, že letiště je na dobré cestě, už by to jen chtělo navýšení počtu letů do Londýna či nové linky.