Nejnovější komentáře

Létání z Ostravy trochu jinak

Datum: 11.9. 2013 | Autor: iko | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Létání z Ostravy se brzy rozšíří o další možnosti. Kdo během posledních měsíců zavítal do blízkosti mošnovského letiště, s velkou pravděpodobností zaregistroval výstavbu nového objektu v jeho severní části. Jedná se o víceúčelovou halu společnosti Elmontex Air, kterou představíme v dnešním článku.

Letecká divize ostravské společnosti Elmontex a.s. na domácím Letišti Leoše Janáčka právě buduje své nové sídlo a zázemí v podobě moderního hangáru s administrativní budovou. V nových prostorách bude již brzy nabízet služby profesionální letecká škola (ULL, PPL(A), PPL(H), CPL(A) a vlastní středisko údržby pro sportovní letadla. Veřejnost zde bude moci absolvovat vyhlídkové a foto lety. Bude k dispozici i pronájem letadel

Chvíle strávené na letišti zpříjemní přízemní kavárna s posezením. Přes prosklenou stěnu nabídne čekajícím žákům, pilotům, pasažérům a ostatním návštěvníkům bezprostřední a nerušený výhled na letištní plochu. V horním patře budovy budou situovány kanceláře a dále moderní ubytovací prostory. Ty dnes v nejbližším okolí letiště zcela chybí a nabídnou kapacitu 15 lůžek s výhledem na letištní plochu.

Ve spolupráci s Letištěm Leoše Janáčka bude nová hala s reprezentativním interiérem nabízet možnost privátního odbavení soukromých a VIP letů, parkování letadel ve vytápěném hangáru o rozloze 1 100 m2 a možnost odpočinku a přípravy k letu pro jejich posádky. Administrativní část novostavby zastřešuje vyhlídková terasa s přístřeškem, která nabízí nerušený výhled na celé letiště včetně vzletové a přistávací dráhy.

Společnost Elmontex Air stavbou nové a moderní budovy na letišti získá nejen nové sídlo, kde sloučí pod jednou střechou všechny své letecké aktivity. Rovněž si od nových prostor slibuje zvýšení úrovně všeobecného letectví na ostravském letišti a zlepšení kvality poskytovaných služeb. V této souvislosti lze očekávat nárůst počtu pohybů soukromých, výcvikových, či VIP letů, které zde naleznou adekvátní zázemí a důvody se do Mošnova vracet.

Již v průběhu konání Dnů NATO 2013 zde společnost Elmontex Air s radostí přivítá všechny své kolegy, obchodní partnery, žáky a samozřejmě nové zájemce a nadšence pro létání!

Historie a současnost Elmontex Air

V roce 1998 se z lásky k létání zrodila letecká divize ostravské společnosti Elmontex a.s., která od roku 1992 v regionu úspěšně působí v elektrotechnickém průmyslu.

V současné době provozuje celkem 12 jednomotorových a dvoumotorových letadel - především značky Cessna, ale také unikátní dvouplošník Antonov An-2, Zlín Z-43, Piper 28, či zástupce SLZ – Alto TG 912. Společnost je tak největším provozovatelem tohoto druhu na Moravě. Jako jedna z mála leteckých společností v Evropě provádí celoplošnou leteckou distribuci veterinárních léčiv jak u nás, tak v zemích, jako je Chorvatsko, Bulharsko a Kosovo. Letadla jsou využívána také ve vlastní letecké škole na letišti v Ostravě, nebo je společnost pronajímá pilotům ke kondičnímu, či soukromému létání, po splnění všech zákonných a firemních předpisů. V rámci Evropy nabízí individuální privátní leteckou přepravu osob a nákladu s využitím své vlajkové lodi - dvoumotorového letounu Cessna 303 s interiérem v salonní úpravě.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.