Létání z Ostravy trochu jinak

 iko    11.9.2013    Čtení na 2 min.

Létání z Ostravy se brzy rozšíří o další možnosti. Kdo během posledních měsíců zavítal do blízkosti mošnovského letiště, s velkou pravděpodobností zaregistroval výstavbu nového objektu v jeho severní části. Jedná se o víceúčelovou halu společnosti Elmontex Air, kterou představíme v dnešním článku.

Letecká divize ostravské společnosti Elmontex a.s. na domácím Letišti Leoše Janáčka právě buduje své nové sídlo a zázemí v podobě moderního hangáru s administrativní budovou. V nových prostorách bude již brzy nabízet služby profesionální letecká škola (ULL, PPL(A), PPL(H), CPL(A) a vlastní středisko údržby pro sportovní letadla. Veřejnost zde bude moci absolvovat vyhlídkové a foto lety. Bude k dispozici i pronájem letadel

Chvíle strávené na letišti zpříjemní přízemní kavárna s posezením. Přes prosklenou stěnu nabídne čekajícím žákům, pilotům, pasažérům a ostatním návštěvníkům bezprostřední a nerušený výhled na letištní plochu. V horním patře budovy budou situovány kanceláře a dále moderní ubytovací prostory. Ty dnes v nejbližším okolí letiště zcela chybí a nabídnou kapacitu 15 lůžek s výhledem na letištní plochu.

Ve spolupráci s Letištěm Leoše Janáčka bude nová hala s reprezentativním interiérem nabízet možnost privátního odbavení soukromých a VIP letů, parkování letadel ve vytápěném hangáru o rozloze 1 100 m2 a možnost odpočinku a přípravy k letu pro jejich posádky. Administrativní část novostavby zastřešuje vyhlídková terasa s přístřeškem, která nabízí nerušený výhled na celé letiště včetně vzletové a přistávací dráhy.

Společnost Elmontex Air stavbou nové a moderní budovy na letišti získá nejen nové sídlo, kde sloučí pod jednou střechou všechny své letecké aktivity. Rovněž si od nových prostor slibuje zvýšení úrovně všeobecného letectví na ostravském letišti a zlepšení kvality poskytovaných služeb. V této souvislosti lze očekávat nárůst počtu pohybů soukromých, výcvikových, či VIP letů, které zde naleznou adekvátní zázemí a důvody se do Mošnova vracet.

Již v průběhu konání Dnů NATO 2013 zde společnost Elmontex Air s radostí přivítá všechny své kolegy, obchodní partnery, žáky a samozřejmě nové zájemce a nadšence pro létání!

Historie a současnost Elmontex Air

V roce 1998 se z lásky k létání zrodila letecká divize ostravské společnosti Elmontex a.s., která od roku 1992 v regionu úspěšně působí v elektrotechnickém průmyslu.

V současné době provozuje celkem 12 jednomotorových a dvoumotorových letadel - především značky Cessna, ale také unikátní dvouplošník Antonov An-2, Zlín Z-43, Piper 28, či zástupce SLZ – Alto TG 912. Společnost je tak největším provozovatelem tohoto druhu na Moravě. Jako jedna z mála leteckých společností v Evropě provádí celoplošnou leteckou distribuci veterinárních léčiv jak u nás, tak v zemích, jako je Chorvatsko, Bulharsko a Kosovo. Letadla jsou využívána také ve vlastní letecké škole na letišti v Ostravě, nebo je společnost pronajímá pilotům ke kondičnímu, či soukromému létání, po splnění všech zákonných a firemních předpisů. V rámci Evropy nabízí individuální privátní leteckou přepravu osob a nákladu s využitím své vlajkové lodi - dvoumotorového letounu Cessna 303 s interiérem v salonní úpravě.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.