Zpátky do minulosti - Miroslav Novák k lince do Londýna

 rag    10.8.2013    Čtení na 1 min.

Lidský mozek není úplně dokonalým strojem (podle některých studijí vytěsňuje špatné vzpomínky na minulost), přesto se však některé události hluboce vryjí do paměti. Po zhruba dvouměsíčním provozu linky Ostrava - Londýn si nešlo nevzpomenout na výroky současného hejtmana MS kraje, který v minulosti působil na postu náměstka pro oblast dopravy.

Pomohl web Google a našel článek z Deníku s datem 12.12.2010.

Zde už si dovolíme citovat dobový text:
„Také bych rád někdy letěl s rodinou z Mošnova třeba na víkend do Londýna. Ale jak často bych jinak takový spoj využil? Žádná letecká společnost nepůjde do krátkodobého podnikání, po pravidelných linkách musí být dostatečná poptávka. A ta tady podle průzkumu dopravců chybí,“ vysvětluje Novák.
„Dotovali bychom desítkami milionů korun něco, co by bylo k užitku pro pár stovek lidí. Do toho jít nechceme. To by brzy vzniklo další občanské sdružení, které by bylo proti takovému přístupu kraje,“ říká náměstek hejtmana.

Zpátky do současnosti

Pár stovek lidí využilo linku mezi Ostravou a Londýnem již během prvního dne provozu. Obsazenost těchto spojů mile překvapila i společnost Ryanair.

Nezbývá tedy nic jiného, než doufat, že současný hejtman byl tehdy ovlivněn paradigmaty, dlouhodobě budovanými dřívějšími statutárními orgány a dozorčí radou společnosti Letiště Ostrava a.s. (Předseda představenstva Lubomír Vavroš, předseda dozorčí rady Pavol Lukša, členové dozorčí rady mj. Pavel Drobil a Zbyněk Stanjura).

Vizí těchto orgánů byly dotované lety obsluhované zejména společností Job Air CCA. Ta disponovala menší flotilou letitých strojů SAAB 340 a momentálně čelí insolvenčnímu řízení.

Diskuze k článku

Summerboy | Travel Service | 27.8.2013
Tak by měli ten systém pobídek nastavit tak, aby šlo o skutečné pravidelné linky - s minimálně dvěma odlety týdně. Když je za pravidelnou linku považována linka, která letí jednou za tři týdny (wtf!!!), tak je něco špatně.
Rene Paluzg | politicka sebranka | 24.8.2013
Novak je aparatcik, uz aby to zkorumpovane oranzovo modre ....so nekam.
TomB | 21.8.2013
Bohužel mi to taky tak vyplývá...také ty ceny letenek nechápu...
Pavel | info z lkmt.cz - Ostravské letiště se propadlo do ztráty | 20.8.2013
......„Jedním z důvodů ztráty byl pokles tržeb o patnáct procent,“ vysvětluje ředitel letiště Pavel Schneider. „Ten byl způsoben hlavně tím, že část společností, která u nás provozovala charterové lety, začala nabízet letenky k volnému prodeji, a tím i působit jako pravidelní dopravci. Tak mohli dosáhnout na pobídkový systém letiště, který nabízí novým dopravcům na pravidelných linkách slevy. ---> tím chce autor skutečně říci, že Travel se svými letenkami za 8.000Kč ještě sosá na pobídkovém systému letiště ??? :-O
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.