Nejnovější komentáře

Souhrn Low Cost premiéry v Mošnově - část první

Datum: 5.6. 2013 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Deštivé úterý 4. června 2013 se navždy zapíše do dějin ostravského letiště. Na dráhu 22 poprvé v historii přistálo letadlo společnosti Ryanair.

Tuto událost členové našeho sdružení sledovali jak na palubě letadla, tak i přímo na mošnovském letišti a v jeho těsné blízkosti. Fakt, že se jedná o významnou událost, potvrdila "generálka" vodní slavobrány, kterou si letištní hasiči vyzkoušeli zhruba hodinu před očekávaným příletem.

Na zmapování tohoto historického okamžiku dorazila i početná skupina novinářů. Přistání Boeingu 737-800 si nenechali ujít ani hejtman MS Kraje a ředitel Letiště Ostrava a.s. (na snímku zhruba uprostřed, bez reflexních vest).

Společnost Ryanair se prezentuje jako "on time airlines" a první přílet do Ostravy mu statistiku rozhodně nezkazí. Letadlo dosedlo na dráhu přesně podle letového plánu ve 20:01 místního času a o více než půl hodiny dříve oproti letovému řádu.

Po opuštění přistávací dráhy přes pojezdovou "Delta / Foxtrot" Boeing pomalu dotaxoval před letištní terminál. V jeho blízkosti již čekala dvě vozidla hasičů, která zajistila již ostrou verzi slavobrány.

Prakticky okamžitě po zastavení bylo letadlo obklopeno pozemní technikou a personálem.

Vítáme první cestující

Po příchodu do letištní haly si nešlo nevšimnout zaplněné tabule s informacemi o odletech. Tradiční loga ČSA a TVS doplnilo žluto-modré logo Ryanairu. Po nezbytné kontrole dokladů začali do haly postupně přicházet cestující z Londýna, mezi nimiž nechyběl ani předseda sdružení Radim Gál.

Obsazenost letadla se blížila 80% hranici, takže 140 cestujících a jejich doprovod velmi rychle zaplnili okolí mošnovského terminálu. Policie ČR se snažila a poctivě řešila nezodpovědné chování řidičů, nerespektujících dopravní značení. O služby vozidel CCTaxi prakticky nebyl zájem a informační stánek města Ostravy se směnárnou už pro jistotu zavřel hodinu a půl před příletem. Pokud někdo přiletěl do Ostravy poprvé, mohly ho tyto skutečnosti mírně rozladit, přesto však měl úterní večer své kouzlo.

Snad se budou služby cestujícím postupně zlepšovat a náš vzdušný přístav nebude dělat regionu ostudu. První dojem je přeci jen první dojem :-)

Pozn.: Tento článek obsahuje poznatky pozemního týmu. Informace od vzdušných členů budou k dispozici v následujícím článku.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Eda | 8.6. 2013 - 19:17
Nemáte dřepět v takové p...li jako je Dublin a radši si užívat Moravy :)
Hana Stareckova | Dublin | 8.6. 2013 - 14:19
Me se jedna o to, ze nas tady v Dublinu a celkove v Irsku z OV a okoli je strasne moooooc a take lide ze Slovenska by tuhle destinaci urcite radi vyuzili. je celkem paradox, ze zijeme 7 let v Irsku pochazime z Ostravy kde mame letiste a dostat se domu nam kolikrat trvalo i cely den!!! Ted mame konecne aspon malou vyhodu, ze je dalnice az do Katowic a tak jsme zacli vyuzivat Katowice, ale to je asi tak posledni rok pred tim jedine Bratislava a nebo Praha coz je oboji celkem dost daleko od OV!!
hopla | 8.6. 2013 - 07:13
Dublin je podle me dost slaba destinace. Byt aerolinkou tak radsi vic propaguju linku do CDG v jiznim Polsku, kam je prime spojeni jenom z Krakova.
Hana Stareckova | Dublin | 7.6. 2013 - 23:14
Jeste by bylo fajn kdyby ten Ryanair zacal letat i z Dublinu do Ostravy, protoze na tohle uz cekame 7 let!!!!
Martin Petr | RIM nebo MILANO | 7.6. 2013 - 18:07
Lepší než Řím by byl Mílano BGY, i pro návaznost letů...
rvh | 6.6. 2013 - 10:28
Jano, jste si tim jista, ze by ta linka byla zivotaschopna? Mate nejaka cisla? Nebo jen Vase domenky?
Jana Marešová | lety do Londýna | 6.6. 2013 - 09:00
To je super, že se v Mošnově něco děje. Gratuluji. Ještě by se mohlo létat do Říma !!! Máme krásné,nové letiště a odlétáme z polska. Je tam tolik čechů, že by to letadlo zaplnili sami. Není to škoda? Teda - nevím, na kom záleží, ale moc bych si to přála, aby se létalo z mošnova do Říma :)
microb | 6.6. 2013 - 08:31
pěkná igelitka..