Nejnovější komentáře

Linka Ostrava - Londýn pomalu, ale jistě klepe na dveře

Datum: 24.5. 2013 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

V úterý 4. června 2013 večer dojde k přelomovému okamžiku v historii mošnovského letiště. Na přistávací dráhu poprvé dosedne s cestujícími letadlo skutečného nízkonákladového dopravce.

Let FR 2368/2369 (STN-OSR-STN) společnosti Ryanair, doufejme nastartuje novou etapu rozvoje našeho regionálního vzdušného přístavu. Snad nám také pomůže rychle zapomenout na dlouhé roky, kdy vedení Moravskoslezského kraje a Letiště Ostrava a.s. upřednostňovalo jediného dopravce, společnost CCA, fungujícího jen díky štědrým dotacím z kapes daňových poplatníků.

Naše sdružení bude tento historický okamžik sledovat jak ve vzduchu, tak i na zemi. Vzdušní zástupci budou na palubě Boeingu 737-800 již cestou z Londýna do Ostravy. Pozemní část týmu se s největší pravděpodobností usadí u brány v Albrechtičkách (viz. mapa níže).

Těšíme se na setkání s Vámi, ať již nad oblaky, nebo s nohama na zemi a nové lince přejeme hodně úspěchů. Fotodokumentaci prvního příletu a rozhovor s předsedou sdružení samozřejmě přineseme v samostatném článku.


Zvětšit mapu

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
PeM | 28.5. 2013 - 19:30
Dík za upřesnění, snad mi to vyjde se zastavit.
Radim Gál, Létejme z Ostravy, o.s. | 27.5. 2013 - 15:50
viz mapa
PeM | 26.5. 2013 - 20:34
U které brány v Albrechtičkách bude pozemní tým - motokáry? Sice 5. brzo ráno letím na PMI, ale přijel bych na chvíli zkouknout FR a pokecat.