Linka Ostrava - Londýn pomalu, ale jistě klepe na dveře

 rag    24.5.2013    Čtení na 1 min.

V úterý 4. června 2013 večer dojde k přelomovému okamžiku v historii mošnovského letiště. Na přistávací dráhu poprvé dosedne s cestujícími letadlo skutečného nízkonákladového dopravce.

Let FR 2368/2369 (STN-OSR-STN) společnosti Ryanair, doufejme nastartuje novou etapu rozvoje našeho regionálního vzdušného přístavu. Snad nám také pomůže rychle zapomenout na dlouhé roky, kdy vedení Moravskoslezského kraje a Letiště Ostrava a.s. upřednostňovalo jediného dopravce, společnost CCA, fungujícího jen díky štědrým dotacím z kapes daňových poplatníků.

Naše sdružení bude tento historický okamžik sledovat jak ve vzduchu, tak i na zemi. Vzdušní zástupci budou na palubě Boeingu 737-800 již cestou z Londýna do Ostravy. Pozemní část týmu se s největší pravděpodobností usadí u brány v Albrechtičkách (viz. mapa níže).

Těšíme se na setkání s Vámi, ať již nad oblaky, nebo s nohama na zemi a nové lince přejeme hodně úspěchů. Fotodokumentaci prvního příletu a rozhovor s předsedou sdružení samozřejmě přineseme v samostatném článku.


Zvětšit mapu

Diskuze k článku

PeM | 28.5.2013
Dík za upřesnění, snad mi to vyjde se zastavit.
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | 27.5.2013
viz mapa
PeM | 26.5.2013
U které brány v Albrechtičkách bude pozemní tým - motokáry? Sice 5. brzo ráno letím na PMI, ale přijel bych na chvíli zkouknout FR a pokecat.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.