Nejnovější komentáře

Letní sezona 2013 se rozjíždí

Datum: 18.5. 2013 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Mošnovské letiště se díky letním dovolenkovým charterům pomalu probouzí ze zimního spánku.

První vlaštovkou po zimní přestávce bylo znovuotevření linky Ostrava - Paříž, která je v provozu od 11. dubna.

Duben byl posledním měsícem, kdy charterové lety provozovala společnost Holidays Czech Airlines. Od začátku května její letadla využívá společnost Travel Service (TVS) formou ACMI pronájmu. Tento dopravce na začátku sezony pravidelně rozšiřuje provozovanou flotilu. Zatím dva letošní přírůstky, Boeingy 737-800, putují do flotily TVS přes mošnovskou lakovnu. Prvním byl logojet letiště Praha OK-TVX. Druhým bude, v těchto dnech lakované letadlo OK-TSC, dříve provozované u kanadského CanJetu.

V uplynulých týdnech proběhla údržba vzletové dráhy, takže již nic nebrání plnému rozjezdu letního provozu. Byly dokonce opraveny i pasti, číhající na motoristy, o kterých jsme psali v předchozím článku.

Konec měsíce května bude hlavně ve znamení rozšíření počtu dovolenkových destinací. Ke stávajícím letům do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam přibudou destinace v Tunisku (Monastir, Djerba), Turecku (Antalya) a Řecku (Rhodos, Heraklion).

Začátek června přinese dlouho očekávané zahájení pravidelné linky Ostrava - Londýn, která bude provozována irskou společností Ryanair. Pravděpodobně se v červnu dočkáme i znovuobnovení linky Ostrava - Vídeň, již s code-share, který umožní lepší návaznost letů z Vídně.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Lukáš | 23.5. 2013 - 18:55
Portugalsko-Faro
Summerboy | 23.5. 2013 - 18:03
Do Portugalska? A nevíte konkrétní destinaci, frekvenci a něco bližšího?
Kubikula | Letní sezóna | 20.5. 2013 - 04:26
Další lákadlo jsou nové dovolenkové destinace, které se začnou létat pravidelně 1x týdně. Portugalsko, Sardinie a Itálie.

Jinak zastávám názor, že už teď je pravidelných linek dost, teď je třeba udržovat.