Náš zákazník, náš nepřítel a dojná kráva?

 rag    8.3.2013    Čtení na 1 min.

Přístup Letiště Ostrava ke svým zákazníkům stále dokáže něčím překvapit, bohužel zpravidla v tom záporném slova smyslu.

Hned na začátku je vhodné připomenout, že společnost Letiště Ostrava je vlastněna Moravskoslezským krajem a je štědře dotována z kapes daňových poplatníků. Namísto toho, aby se tato firma zaměřila na vydělávání peněz pramenícího ze svého "core businessu", tj. z letecké dopravy, vymýšlí stále rafinovanější způsoby, jak vydělávat vně svého oploceného areálu.

V pustině, ke které by se dalo nejbližší okolí letiště s trochou nadsázky přirovnat, nasadili ceny parkovného srovnatelné s centry velkých měst a dělají vše proto, aby zákazník neměl šanci poplatku uniknout. Stále se rozšiřující zóny zákazu stání jsou toho důkazem. Posledním počinem je umístění betonových zábran do vyasfaltovaného zálivu, který občas využívala čekající vozidla taxislužeb (mimo CCTaxi).

Je jen otázkou, zda tyto kroky budou mít větší finanční přínos do pokladny letiště nebo zda stoupne objem pokut vybraných spřátelenou Policií ČR.

V obou případech se jedná o další negativní signál vyslaný směrem k zákazníkům.

Kéž by úsilí věnované přepravě a usazení betonových bloků bylo věnováno i opravě obrovských děr a výtluků číhajících na příjezdových komunikacích k letišti. Pro ilustraci jsou přiloženy fotky pastí, číhajících na motoristy v křižovatce na příjezdu k letišti směrem od průmyslové zóny. Další, dokonce i zákeřnější kousky, jsou k vidění při odjezdu od terminálu směrem k čerpací stanici ONO a na vozovce mířící do zóny údržby a výcviku.

Diskuze k článku

Radek | Naprostý souhlas | www.taxiostrava.com | 17.5.2013
Jediná místa, kde se v pohodě dalo v klidu čekat na letadlo jsou v tahu. Kdyby alespoň ty letadla létala přesně, včera zase např. let z Prahy přílet 23:10 hod, samozřejmě zpožděn a přílet 23:35 hod, sakra kdo má pořád platit to blbé parkovné! Ať se ti debilní palalaši jak na letišti tak na kraji nad sebou zamyslí, sakra z celým letištěm na Ostravě, zrušit abude jenom klid!
Audit | 9.3.2013
Žijeme v demokratickém Česku - zemi, ve které vládne byrokratický nenažraný systém. Dokud ti paraziti, kteří žijí z naších daní nebudou selektování za svoje zásluhy na smetiště, tak se nedočkáme žádných změn. Howgh - jedu do Katovic tam je parkování normální tam si váží lidí.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.