Potvrzeno, Danubewings spustí linku do Vídně

 rag    11.10.2012    Čtení na 2 min.

Ostrava, 11.10. 2012 – Slovenská letecké společnost Danubewings, která sídlí na bratislavském letišti zprovozní od 12. listopadu linku Ostrava – Vídeň, létat se bude dvakrát denně, pět dnů v týdnu. Své plány dnes přednesli představitelé této společnosti na tiskové konferenci na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Linka byla dohodnuta teprve včera, předcházela tomu půlroční vyjednávání.

Z počátku, do 21. prosince bude v provozu jeden spoj denně, ráno do Vídně a večer zpět do Ostravy. Po novém roce bude letecké spojení pokračovat v původním plánu, tedy ranní a večerní rotace do Vídně. Prozatimní frekvence 1x denně je způsobena nedostatečným počtem letadel. Společnost Danubewings však uvedla, že je v plánu nákup nového stroje právě pro bázi v Ostravě. Létat se bude každé ráno v pracovní dny, start je v 5:20, přílet do Vídně v 6:10. Následně pak odlet z Vídně v 9:00, plánovaný přílet do Ostravy v 9:50. Večerní rotace je pak z Ostravy v 17:20. Na lince bude nasazen stroj ATR 72 s kapacitou 70 míst, který bude mít na palubě i obchodní třídu.

Ceny letenek začínají na 49€ ve směru Ostrava – Vídeň, respektive 59€ Vídeň – Ostrava včetně všech poplatků. Ing. Ján Rostáš, Ph.D., generální ředitel společnosti Danubewings ujistil, že linka bude lítat pravidelně po celý rok. „Vnímali jsme zájem představitelů Moravskoslezského kraje, města Ostravy i ostravského letiště obnovit linku, která by sloužila českým a rakouským podnikatelům i tranzitním cestujícím“, dodává.

Úspěch linky bude znamenat zelenou pro další plány společnosti Danubewings a letiště Ostrava. V plánu je brzké dojednání spolupráce a umístění kódu rakouské společností Austrian Airlines na tyto lety. „Rádi bychom to rozšiřovali na další destinace, nejen na Vídeň, ale i na další metropole Evropy nebo velká centra, odkud by mohli občané tohoto regionu pokračovat dále. V užším výběru je Varšava, Milán, Düsseldorf, Mnichov,“ upřesnil.

Občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. aktivitu letiště i dopravce vítá. Radim Gál, předseda sdružení k tomu dodává „Osobně mám radost za obnovení tohoto spoje, který může obyvatelům Moravskoslezského kraje jen pomoci. Spojení na velký evropský hub je pro tento region důležitý. Ceny jsou nastaveny velice příznivě, očekávám tedy, že linka bude úspěšně navazovat na předchozího dopravce, kterým byla společnost CCA. Určitě tuto linku využiju. Teď ještě dojednat do finále slíbenou codeshare spolupráci“.


Na snímku: Ing. Jaroslav Riečický, Ing. Jan Rostáš, PhD., Ing. Pavel Schneider

Diskuze k článku

karel | 12.10.2012
Co to meles?????
David | 11.10.2012
Super, jen Brno zase nic, celkově to letiště jde do...
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.