Danubewings v Ostravě?

 rag    10.10.2012    Čtení na 1 min.

Minulý týden se na slovenském leteckém serveru www.planecrazy.sk objevila informace, že společnost Danubewings zamýšlí otevřít pravidelné letecké spojení z Ostravy do Vídně, a to již od 5. listopadu.

Tuto informaci společnost nepotvrdila ani nevyvrátila (dle společnosti jde o únik informací z kuloárů), ale takto rychlý nástup linky je nezvyklý, neboť dosud nejsou letenky ani v rezervačních systémech, přičemž běžná praxe hovoří o min. třech měsících předprodeje před vlastním rozjezdem linky.

Občanské sdružení toto možné letecké spojení vítá, neboť chybí zde linka na velký hub, kterým je v nejbližším okolí Vídeň, Mnichov či Frankfurt. Význam Prahy dlouhodobě klesá a není to ani letiště, které oplývá širokou nabídkou mezikontinentálních letů. Při dnešních cenách letenek, kdy letět do Asie je možné i za méně než 10 tis. Kč, je spojení s velkým hubem nutností. Tuto možnost zatím letiště Mošnov nemá, proto by linka do Vídně nebo Mnichova měla být nezbytností.

Náměstek hejtmana pro dopravu Miroslav Novák v online rozhovoru pro Moravskoslezský deník mimo jiné k otázce ukončení linky do Paříže uvedl, že Vídeň je jednou z preferovaných destinací pro ostravské letiště.

"Přerušení Paříže ještě není definitivní, mým zájmem je, aby linka pokračovala i přes bohužel malý zájem cestujících. Zastupitelstvo vzešlé z víkendových voleb dostane na stůl k rozhodnutí můj návrh na zabezpečení dalších linek (Vídeň, Milán, Londýn)."

Sdružení však také konstatuje, že je pro cestujícího důležité mít v hubu možnost návazných letů a přestupů. Velikou výhodou je proto codeshare spolupráce s Austrian Airlines, nicméně toto zatím dle informací občanského sdružení není, také je otázka, jak se dostane letadlo do Ostravy či Vídně, neboť prázdné přelety jsou velice neekonomické a zbytečně tak zvyšují cenu letenky.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.