CCA zastavuje své lety

 rag    19.6.2012    Čtení na 2 min.

Všechny své pravidelné lety včera po 21:30 přerušila společnost CCA. O zákazníky ostravských aerolinek se dočasně postarají České aerolinie. CCA jsou od letošního května v úpadku, ale přesto slibovaly, že své služby zachovají. Krátce před půlnocí proběhlo na odbavovací ploše letiště Ostrava focení a loučení s letadly Saab S340.

Všechny lety společnosti Central Connect Airlines (Job Air) jsou od 19. června 2012 zrušeny. Poslední 18. června 2012 odletěl spoj CCA ve 21:30 hodin z Prahy do Ostravy, ale další let ve 21:40 hodin do Lublaně už byl zrušen. České aerolinie pro své cestující na sdílených spojích ČSA a CCA v nejbližších 48 hodinách najdou alternativní spojení s využitím jiných leteckých společností. Toto provizorní řešení potrvá zatím do 20. června 2012. Podle vedení CCA je prý přerušení provozu pouze dočasné a firma chce optimalizovat provoz a upravit. Dle našich informací je ale zastavení provozu trvalé.

Na internetových stránkách společnosti je v tuto chvíli k přečtení prohlášení Daneše Zátorského, jednatele společnosti.

Od konce března letošního roku společnost CCA rozšířila pravidelnou linku Ostrava – Praha o další linky z Prahy, a to konkrétně do Berlína, Stuttgartu, Hannoveru, Lublaně, Zagrebu a Krakova.

Vzhledem k tomu, že se nepotvrdily dlouhodobé statistiky prodeje letenek, nebylo dosaženo plánované rentability provozu jednotlivých linek. Proto se vedení společnosti CCA rozhodlo včerejším dnem dočasně přerušit provoz na všech stávajících pravidelných linkách za účelem optimalizace provozu a úpravy restrukturalizačního plánu.

Krajský soud v Ostravě rozhodl v květnu o jejich úpadku, ale vedení firmy tehdy uvedlo, že bude pokračovat v úsilí o záchranu aerolinií. Návrh na insolvenci společnosti CCA podala švédská firma Siemens Financial Services kvůli dluhům za pronájem letadla. Podle tohoto návrhu jí dluží CCA více než 294 000 dolarů, tedy zhruba pět milionů korun.

Job Air vznikl v roce 1993 a od 22.srpna 2007 uváděl název Job Air - Central Connect Airlines a sídlo měla na letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Původně spolu s se společnostmi Job Air Technic a.s., Job Air Logistics a Czech Connect Airlines byly členem skupiny Central Connect Group v rodině společností Geofin. Postupně se však po finančních problémech od skupiny oddělily jednotlivé firmy a jako životaschopná se dnes jeví především lakovna Eirtech Aviation Czech republic, tedy někdejší společnostmi Job Air Technic.

Diskuze k článku

Miky | nic nového | 1.7.2012
Zdravím,jak tak čtu tak doporučuju cedení letiště ať ho lépe zavřou. Je to až trapné když na mezinárodní letiště přiletí během týdne 3 letadla a policajti tam velice rádi buzerujou řidiče jak čekají na zákazníka u odletové haly!Ať se jdou bodnout...
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.