Sdružení pořádalo grilování

 rag    31.5.2012    Čtení na 1 min.

Občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. uspořádalo dne 24.5.2012 při příležitosti spuštění linky Ostrava - Paříž grilování u letiště Leoše Janáčka, konkrétně na jednom z oblíbených spotterských míst v Albrechtičkách.

Hosté se mohli těšit na grilované maso, alko i nealko pivo a také na uvolněnou a přátelskou atmosféru, která celé toto setkání provázela. Na setkání se dostavily postupně asi dvě desítky hostů, převážně členů občanského sdružení, spotterů a přátel letiště. Jménem sdružení jsme také pozvali pracovníky letiště Ostrava, nabídky však nikdo nevyužil.

Začátek byl naplánován na 16. hodinu a na setkání se poté probírala všechna možná témata, především rozvoj letiště, nové linky, možnosti focení a spottingu nebo rozvoji letiště a občanského sdružení.

Hlavním důvodem setkání však byl start nové linky české nízkonákladové společnosti Smartwings do Paříže. Boeing 737-800 registrace OK-TVJ přilétl do Ostravy po 16. hodině, předvedl nízký průlet nad přistávací drahou a poté přistál, aby se mohl pomalu připravit na své první zákazníky. Stroj však před startem postihla technická závada, proto bylo povoláno náhradní letadlo (OM-TVA), které přilétlo z bratislavské základny. Odlet linky do Paříže byl proto posunut o necelé dvě hodiny.

Obsazenost prvního letu byla kolem 60 lidí směrem do Paříže a 30 cestujících do Ostravy. Společnost Smartwings uvádí, že tyto čísla v podstatě očekávala.

Diskuze k článku

Summerboy | @Dali | 7.6.2012
Tleskám ;-)! Tak když se budete chtít stát členem, bude to moc fajn a všechno budete mít z první ruky ;-)
Dali | 7.6.2012
Ale nechci prudit, píšu to trochu i v nadsázce.
Jsem rád za to, že sdružení je. Také chci, aby Mošnov létal jako ostatní velká letiště. ... a těším se za pár týdnů na výlet do Paříže. Myslím že tím, že jsem si hned mezi prvníma koupil letenku a chystám se létat, v rámci možností, i v budoucnu, je také příspěvek k onomu cíli.
Dali | 7.6.2012
To by jistě šlo, říká se tomu nestandardní, nebo take nesystémový postup. Vyniká v tom například samo Mošnovské letiště a krajský úřad.
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | @Dali | 6.6.2012
A co Vam brani(lo) me nejakym zpusobem kontaktovat? Mate moznost telefonem, emailem, icq, skype, facebook ... Mate moznost se zeptat na diskuznim foru. Nezlobte se na me, ale ono je lehke svadet vinu na druhe ..
Dali | to Summerboy | 6.6.2012
No asi to nechám plavat ... škoda, že jsem se o té \"veřejné\" členské schůzi tady na stránkách také nedočetl.
Summerboy | 4.6.2012
Já jsem tam taky nikoho neznal a vstoupil jsem při členské schůzi, na kterou jsem se dostavil. Myslím, že takovou možnost mají všichni..?
Dali | 4.6.2012
No, přidávám se k Igorovi. ... jinak, nechci vstupovat (a vystupovat) do spolku, v němž osobně neznám zakladatele a členy. Možná to mohla být příležitost je poznat (a případně ze zapojit), leč nebyla. Zůstanu tedy raději vně.
Summerboy | 3.6.2012
Přesně tak, doporučuji Igorovi, aby se stal členem sdružení, pak bude mít mnohé informace z první ruky ;-)
Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | @Igor | 3.6.2012
Nezoufejte, urcite bude dalsi akce. Minimalne do konce prazdnin jeste budeme neco poradat :) Tato akce byla spise urcena pro diskuzi clenu sdruzeni s novinari, TV, vedenim kraje i letiste, CEAM, lakovnou...Nejlepe, kdyz se take stanete clenem sdruzeni a prilozite ruku k dilu :)

Pristi akci hodlame pojmout masoveji, nebojte, urcite se s nami nekdy setkate :)
Igor | 3.6.2012
Krasna akce!! Skoda ze jste neinformovali ostatni zajenmce!! Ja bych prisel taky,ale jaksi jsem o ni vubec nevedel a to sleduji vase stranky pravidelne!!??
Tvarite se jako organizace pro vsechny zajemce,ale jak se deje neco duleziteho a zajimaveho tak si to suskate jenom nezi par vyvolenymi!!! Trosku divne chovani!!!
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.