Mošnov jako user friendly letiště?

 rag    19.4.2012    Čtení na 2 min.

Není to tak dávno, co jsme se v jednom z článků zmínili o tom, jak je letiště „přívětivé“ vůči cestujícím, př. lidem, kteří cestující doprovází.

Nechme stranou to, jak je letiště špatně vyřešeno v případě, když se na ploše sejdou tři letadla, která přivezou a odvezou cestující na dovolenou, zejména co se dopravní situace před letištní halou týče.

Zamysleme se spíše nad tím, proč je na ostravském letišti skoro nemožné podívat se na plochu, aniž by nám ve výhledu nebránily pojízdné schody, vozíky a kdo ví jaká ještě letištní technika. Už vůbec nemá smysl se zabývat letištní halou, která byla postavena velice nešťastně, absencí terasy počínaje, problémy s klimatizací, vytápěním konče, což je mimochodem vzhledem k „silnému“ provozu v období podzim-jaro jistě velice rentabilní záležitost.

Podívá-li se člověk na naše největší tuzemské letiště – pražskou Ruzyni, zjistí, že se na odletovou plochu podívá i člověk, který nemusí mít nutně zakoupenou letenku, neboť terasa, byť nedosahuje kvalit a komfortu západních letišť, umožňuje cestujícím či příbuzným výhled na plochu.

A jak je na tom ostravské letiště? Jak jsme se již zmínili, s terasou je to mizerné, s odletovými prostory rovněž. Chceme-li se podívat na letadlo z venku, není možné jej vyfotit bez rušivých elementů v podání letištní techniky a vůči spotterům není taktéž činěn žádný vstřícný krok, neboť spotterská místa ubývají než přibývají.

Je otázkou, proč se ostravské letiště chová tak, jak se chová, a zda by nebylo na místě zlepšit komunikaci s veřejností a ukázat svou vlídnější tvář? Proč letiště, které má oproti Ruzyni doslova zanedbatelný až nepatrný provoz, přijímá opatření, za které je nikdo nepochválí? Nebylo by snad lepší, aby letiště, které více než zájmy občanů Moravskoslezského kraje hájilo zájmy spřízněných skupin, změnilo kurz a bylo otevřenější jako malá kompenzace za to, že ač je to letiště, které máme za barákem, krom odletu na dovolenou neplní svou funkci?

A jako příklad, jak to dělat správně, přikládáme odkaz na curyšské letiště, které je co do přívětivosti vzorem.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.