Moravskoslezský kraj stále nekomunikuje

 rag    1.4.2012    Čtení na 2 min.

Před více než měsícem zveřejnila Česká televize video, ve kterém bylo řečeno, že za měsíc pozve Moravskoslezský kraj zástupce občanského sdružení Létejme z Ostravy, o.s. na schůzi. A nejen to.

Video bylo uveřejněno dne 24.2.2012 na webu České televize, do dnešního dne 1.4.2012, tedy po více jak měsící, dosud neobdrželo občanské sdružení žádnou pozvánku k proklamované schůzi s krajskými zastupiteli. I přes telefonickou urgenci krajského úřadu předsedou sdružení Radimem Gálem, se kraj stále otáčí zády a nekomunikuje. V telefonickém rozhovoru nám bylo přislíbeno, že po návratu náměstka pro dopravu M. Nováka z dovolené se ihned domluví datum schůze. Od konce dovolené uběhly dva týdny...

Mezi otázkami, které jsme chtěli položit a projednat, byla i záležitost s dluhem společnosti Job Air - CCA. K 15.2. činil dluh 24 674 600,47,- Kč. Zasílali jsme samozřejmě i žádost o poskytnutí informací dle zákona 106/1999 Sb., ve kterém jsme žádali o poskytnutí důvodové zprávy a veškerých materiálů, týkajících se dluhu CCA vůči letišti. Odpověď a dokumenty lze stáhnout a prohlédnout na webu krajského úřadu na adrese http://verejna-sprava.kr-moravskoslez...-a-s--23559/. Odpověď nás samozřejmě moc nepřekvapila. Anonymizace části materiálu z neustálého opakování důvodu o zachování obchodního tajemství ukazuje na to, jakým směrem je Mošnov veden, o to víc tajemnější je ta část dokumentu, která zobrazuje společnosti, mající zájem o odkup pohledávky spol. CCA. Samozřejmě jsme žádali vysvětlení, cituji text emailové komunikace s krajským úřadem:

Část informací (str. 4 a 5) byly informace o jednotlivých nabídkách subjektů, které nehospodaří s veřejnými prostředky; požadované informace tak vznikly bez použití veřejných prostředků. Tyto subjekty neudělily Moravskoslezskému kraji souhlas s poskytnutím požadovaných informací. Mimo toto, dva z uvedených subjektů před předložením informace navíc uzavřely se společností Letiště Ostrava, a.s. Dohodu o zachování mlčenlivosti ve vztahu ke všem subjekty poskytovaným údajům. V daném případě je tak anonymizované také jejich obchodní jméno.

Obrázek si udělejte sami ...

Diskuze k článku

Ivo Kotala | Mouchy za sklem | http://www.ikotala.com | 13.4.2012
Pro politiky je bohužel občan zajímavý pouze v období konání voleb. Po odevzdání svého hlasu se volič, na přibližně čtyři roky, přesouvá na úroveň srovnatelnou s mouchou poletující za sklem...
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.