Dnes vstoupil v platnost letní letový řád

 rag    25.3.2012    Čtení na 1 min.

Od 25. března 2012 je v platnosti nový letový řád. Jakých změn se s jeho příchodem dočkal momentálně jediný pravidelný spoj mezi Ostravou a Prahou? Přinášíme krátký přehled.

Máme dobrou zprávu pro cestující, kteří byli donedávna zvyklí na této lince využívat letouny společnosti ČSA. Po necelé dvouměsíční odmlce se letouny ATR 42 vracejí do Mošnova i v pracovních dnech a budou během nich, kromě úterý, zajišťovat tři rotace. Společnost Central Connect Airlines s letounem SAAB 340 bude nadále obsluhovat brzkou ranní linku směrem do Prahy, úterní polední rotaci a pozdní večerní přílety z Prahy.

V sobotu bude cestujícím k dispozici pouze jedna rotace - polední linka CCA s odletem ve 14:55. Nedělní provoz nabídne ve srovnání se sobotním navíc podvečerní rotaci ČSA s odletem v 18:30 a večerní přílet CCA z Prahy ve 22:30.

Jak již bylo zmíněno v dřívějších článcích, společnost Smartwings zahájila doprodej volných kapacit na charterových letech Travel Service směřujících do dovolenkových destinací a od konce května bude k dispozici i pravidelná linka Ostrava - Paříž (CDG).

Diskuze k článku

Kubikula | RE: Ivo Kotala | 29.3.2012
OK4019 v období od 30. 4. - 27. 10. 2012 "by měla" létat i v sobotu ráno - to je si myslím dost podstatná změna. Píšu by měla v uvozovkách, protože vycházím z toho, že je to uvedeno v letním letovém řádu CSA.

A druohou část svého komentáře jsem chtěl poukázat, jak je hezké něco plánovat a slibovat změnu typu letadel a počet rotací, když realita je pak jiná :). Pro mě, jako cestujícího, je tato informace rozhodně aktuálnější.
Ivo Kotala | RE: Kubikula | 29.3.2012
Linka OK-4019 je jen codeshare a fakticky ji létá CCA, což je v článku zmíněno.
Přehled komentuje platný letový řád, v němž není nikde uvedeno, že jeden ze spojů bude pravidelně rušen :-)
Kubikula | 29.3.2012
A co linka OK4019 s odletem 5:20 v období 30. 4. - 27. 10. 2012 dle letového řádu CSA - to je celkem podstatná změna. Taky si myslím, že je třeba rovněž dodat, že Vámi referované změny zatím nefungují a minimálně do půlky dubna fungovat nebudou, z důvodu rušení letů CSA. Momentálně je stav zhruba dvě rotace denně :).
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.