Opravdu zavádíme 13 nových pravidelných linek?

 rag    23.3.2012    Čtení na 1 min.

V médiích proběhla před týdnem informace, že letecká společnost Smartwings zavádí z letiště Ostrava 13 nových linek. Tiskovou zprávu tupě přebrala všechna významná česká tisková média.

Text tiskové zprávy:
SmartWings, jediné české low-cost aerolinky provozované Travel Service, zavádí během letního letového řádu z Ostravy 13 nových pravidelných linek pod značkou SmartWings.

Pravidelné linky budou směřovat do 12 oblíbených letovisek ve Středomoří a do francouzské metropole Paříže. Nová pravidelná linka Ostrava – Paříž bude provozována 2x týdně (Čt, Ne).

Během letního řádu nabídne SmartWings cestujícím z Ostravy kromě Paříže také pravidelná přímá letecká spojení do turecké Antálie do bulharského Burgasu, do chorvatského Splitu, na řecké ostrovy Rhodos, Kréta (Heraklion, Chania), Kos , na Lefkadu (Preveza), na Lesbos (Mytilini), do Soluně, na španělský ostrov Palma de Mallorca, a do kyperské Larnaky.

Tolik se píše v oficiální tiskové zprávě společnosti. S potěšením jsme samozřejmě přivítali informaci o plánovaném pravidelném leteckém spojení Ostrava - Paříž. Občanské sdružení Létejme z Ostravy, o.s. z podstaty své činnosti jednoznačně vítá nová perspektivní spojení z letiště Ostrava Mošnov, bohužel jedinou "opravdovou" novou linkou je právě spoj do Paříže (a to bohužel jen 2x týdně), který bude provozován snad celoročně. Ostatní linky jsou, jak je již dlouholetým zvykem, pouhým doprodejem volné kapacity na charterových letech, tyto praktiky zde byly i v minulých letech. O nějakých linkách se tedy nedá hovořit, navíc když "to létá v pondělí a v květnu", viz obrázek letového řádu níže. Odmítáme proto označení nové pravidelné linky!

Diskuze k článku

Ostraváček | 23.3.2012
Děkuji za tento článek.
Mimo jiné také nesouhlasím s označování letecké společnosti SmartWings za "nízkonákladovou". Ceny letenek se pohybují nad cenovou hranicí klasický aerolinek.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.