První lowcost linka vede do Paříže

 rag    12.3.2012    Čtení na 2 min.

Mošnovské letiště se probírá z letargie a od léta společnost Smartwings zavádí pravidelné přímé lety do francouzské metropole, do Paříže na letiště Charlese de Gaulla.

„Naše linky budou směřovat do francouzské metropole Paříže a do dvanácti oblíbených letovisek ve Středomoří. Nová pravidelná linka Ostrava – Paříž bude provozována dvakrát týdně, a to ve čtvrtky a neděle,“ uvedla mluvčí SmartWings Vladimíra Dufková.

„Velice nás těší, že aerolinky SmartWings přišly s rozšířením nabídky a vybraly si Letiště Ostrava ke své další expanzi. Jsem přesvědčen, že je to dobrá zpráva pro všechny cestující ze severní a střední Moravy, západního Slovenska a jižní části Polska, kteří ocení možnost jak přímých leteckých spojení k moři, tak především zavedení nové pravidelné linky Ostrava – Paříž," prohlásil Pavel Schneider, generální ředitel Letiště Ostrava.

Předseda občanského sdružení Létejme z Ostravy, o.s. Radim Gál k tomu dodává, „Expanze společnosti Smartwings v Ostravě je další logický krok, jistou roli zde sehrály určitě i incentivní pobídky ostravského letiště. Touto linkou máme možnost ukázat, že zde chybí přímé letecké spojení s evropskou metropolí. Bude také záležet, jak se k tomu postaví letiště Ostrava, zda pomůže s propagací a medializací linky, neboť máme šanci přilákat početnou skupinu obyvatel nejen z Moravskoslezského kraje, ale jak již uvedl Pavel Schneider, tak i ze Slovenska a jižního Polska. Jesliže se linka osvědčí, myslím, že nebude dlouho trvat a dojde k navýšení frekvencí a snad také i přidání další destinace. Je to taková první vlaštovka.“

Během letního letového řádu nabídne SmartWings cestujícím z Ostravy kromě Paříže také přímá letecká spojení do turecké Antálie (2× týdně), do bulharského Burgasu (3× týdně), do chorvatského Splitu (1× týdně), na řecké ostrovy Rhodos (2× týdně), Kréta (3× týdně, Heraklion, Chania), Kos (1× týdně), Lefkada (Preveza, 1× týdně), Lesbos (Mytilini, 1× týdně), do Soluně (1× týdně), na španělský ostrov Mallorca (Palma de Mallorca, 1× týdně), a do kyperské Larnaky (1× týdně).

Letecká společnost Travel Service je jedničkou charterového trhu v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá také v Polsku. Pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings provozuje od roku 2004. V loňském roce Travel Service přepravil 3,5 milionu cestujících.

Diskuze k článku

Merlin | 2.4.2012
Z Katowic lítá do "té pravé Paříže" i LOT, což není nízkonákladovka a zpáteční letenky jdou najít i za méně než tři tisíce, a to i přes to, že to je přes Varšavu...
Dali | REKLAMA | 26.3.2012
No, já videl na idnesu.cz reklamy SmartWings na lety do Paříže ...z Prahy - nikoliv z Prahy a Ostravy.
A jinak, že by na mě vyskočilo něco o této lince při otevření stránek kraje nebo města, ... tak to nevyskočilo.
Kvido | 22.3.2012
Uz jste nekdo videl nejakou reklamu nebo propagaci teto linky?
Dali | to Audit | 17.3.2012
Jasne, ja to beru z uhlu toho co je, ne z toho co bych všechno chtel aby tu litalo (Ryanair z Mošnova by byl samozrejme super). Ta Pariz je fajn na vikendový výlet (od Ct do Ne) a pro služební cesty (od Po do Ct).
Mam rad, kdyz sam zajistim ubytování i cestu a nenechám se organizovat cestovkou. Na dovolenou uz jsem zorganizoval Portugalsko, jinak bych si asi vybral i z tech destinaci co tu jsou.
Audit | Dali | 17.3.2012
Dal jsem netypický příklad na základě Paříže. Více méně protože se jedná zatím o letní letecký řád, tak dovolenkové destinace vycházejí levněji od Ryanair. Pro mne by byla Paříž zajímavá, jenom jako víkendový pobyt. Ještě bych spíše přivítal zimní lety na Kanáry, které by mohli nahradit např. Egypt v době jarních prázdnin. Jinak souhlasím, že dolet na Beauvais není ta pravá Paříž. V tomto případě vítězí Smart wings pro cestující.
Dali | To Audit | 16.3.2012
Pro zákazníka je rozhodující, že to ani z Krakova nelítá do Paříže, ale jen do Beauvais (což není Paříž ani trochu).
Jsem Ostravák, takže ta "alternativa" znamená že neletím z Ostravy (resp. z Mošnova) ale cca km jako z Brna a nedoletím do Paříže, ale cca jako do Přerova. Takže ten komfort (nejenom časový) je nesrovnatelný. Navíc, pokud nechci jet na letiště autem, ale dopravou, tak se to srovnávat už vůbec nedá.
(letenky z Mošnova už mám koupene)
Audit | 16.3.2012
To: Dali

Porovnal jsem Smart s Ryanair na let do Paříže:

Smart (3 923,-) - TAM 31.05.2012 18.00
ZPĚT 03.06.2012 20:45

Ryanair ( 2 270,-) - TAM 31.05.2012 12:15
ZPĚT 02.06.2012 09:30

Co se týče dojezdu do Krakowa( Katowice nelétají Paříž) bude od cca 20.04. propojena dálnice D1 s Polskou A1. Dojezd tedy z Ostravy po dálnici až na letiště v Krakově(150 km tam 150 km zpět + mýtné cca 160,-kč za obě cesty). Parkovné na letišti je na 3 dny - 300,-kč. Je tedy otázkou co bude rozhodující pro zákazníka?
Dali | 14.3.2012
Do Paříže a z Paříže nám to lítá večer (odpo. by bylo lepší), ale i tak jsou ty časy super.
Výhodou Mošnova (proti Katovicím)je lepší dosah hromadnou dopravou (hl. vlakovou) pro čechy i slováky). Cestovat do Katovic vlakem je hrůza. A doufám, že se zavedou i potřebné BUSy Mošnov - Ostrava.
Do Paříže jsem zatím létal z Prahy - tzn. +4 hodiny cesta, problém parkování auta, o hodně vyšší cena (benzin, parkovné)atd.
Audit | 13.3.2012
Smartwings by mohli začít, přesto by to chtělo Ryanair. Porovnal jsem lety na Mallorku a Kypr z Krakowa a jsou o polovinu levnější.
Jiřík | 13.3.2012
Lidi musíme se všichni zapojit letákama do propagace letiště !!! Jinak to nedopadne dobře
Dali | 12.3.2012
Také mi to vyrazilo dech ... a ted je na řade město a kraj, aby nasměrovaly propagaci a podporu. Jak tohle nevyjde, tak je to uz k.o.
Summerboy | 12.3.2012
No to snad není možné! Málem jsem spadnul ze židle! Třikrát bravo, jdu omrknout ceny a bookovat :-)!
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.