Nejnovější komentáře

Pro Mošnov úspěšné léto 2018

Datum: 15.10. 2018 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

Letošní letní měsíce byly pro mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava z hlediska počtu odbavených cestujících velmi úspěšné. Jak vyplývá z oficiálních údajů ACI Europe letiště odbavilo za červenec a srpen celkem 166 tisíc cestujících, což v meziročním porovnání znamenalo nárůst o 27,6 %.

Za červenec prošlo branami letiště 84 566 cestujících, což meziročně znamená nárůst o 31,3 %, v srpnu ostravské letiště odbavilo 79 435 cestujících (nárůst o 24,7 %). Letiště zaznamenalo také nárůst pohybů jak v červenci (o 25,8 % na celkových 800), tak i v srpnu (718 pohybů (o 16 % více).

Růst letiště v Ostravě výrazně překročil průměrný růst v letišť v kategorii do 5 milionů cestujících, který byl podle ACI Europe v červenci 6,5 % a v srpnu 6,6 %. ACI Europe ve své srpnové zprávě zmínila Ostravu jako rychle rostoucí letiště v této kategorii.

Reklama MSK na letišti

Jak uvedl na svém webu deník Zdopravy.cz, zaplatil téměř osm milionů korun Moravskoslezský kraj za to, že na ostravském letišti bude cestující lákat k návštěvě kraje. Kraj si na letišti, které mu patří, pronajal desítky reklamních ploch od okenních fólií až po vozíky pro zavazadla na celý rok.

„Smyslem reklamy kraje na Letišti Leoše Janáčka Ostrava je přiblížit Moravskoslezský kraj návštěvníkům ze zahraničí i jiných krajů ČR. Tato forma reklamy cílí na turisty, ale i na cestující, kteří míří za obchodem nebo na služební cesty, ať už na schůzky nebo konference,“ řekla mluvčí kraje Nikol Birklenová.

„Sdělení na reklamních plochách se v průběhu roku budou měnit co do propagovaných akcí i atraktivit, a to v závislosti na turistické sezóně. Ve výsledku tak může návštěvníka přimět k návštěvě více akcí, než původně plánoval, případnému prodloužení pobytu nebo opakované návštěvě kraje,“ dodala Birklenová.

Cena je podle ní stanovená podle platného ceníku Letiště Ostrava. Mluvčí odmítla, že by šlo o skryté financování letiště, které bylo loni ve ztrátě 15 milionů korun.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Danek | další linka z Brna | 6.11. 2018 - 14:09
Dnes byla během krátké doby zpuštěna již 2 linka.Tentokrát z Brna do Berlína.Co MOšnov?Pane Unucka jednáme.
Petr Zapletal | Nové linky | 5.11. 2018 - 09:02
To je teda divné. V tom případě je nutné se zamyslet, jestli v budoucnu do letiště investovat. V dobách, kdy je velká poptávka po letecké dopravě a stále není možno nalézt dopravce.
Ambry | 30.10. 2018 - 11:30
Tak mám info přímo od p. Unucky, že bez veřejných peněz nebudou asi žádné nové linky...A veřejné peníze se zase bojí letecké společnosti přijmout ohledně možných sankcí ze strany FÚ a proto nechtějí podepisovat smlouvy na nové linky. Takže začarovaný kruh. A protože Poláci si vydobili v přístupové smlouvě s EU, že mohou veřejnými prostředky podporovat leteckou dopravu - a taky to dělají - a my ne, tak je to tam, kde to je...Takže jsem již pesimista ohledně nových linek z Mošnova.
Petr Zapletal | 24.10. 2018 - 06:50
Super, děkuji za informaci.
Ambry | 23.10. 2018 - 20:07
Jedná se o Varšavu. Uvidíme...
Radim Gál, Létejme z Ostravy, z.s. | 20.10. 2018 - 11:51
Dobrý den,
Velice blízko je dohoda letiště a jedné letecké společnosti o otevření nového spoje. Snad bude moci být ohlášeno co nejdříve...
Petr Zapletal | Nové linky | 19.10. 2018 - 12:05
A co nové linky???

Děkuji za rozumnou odpověď.