Nejnovější komentáře

ČSA budou létat do Prahy opět až 4x denně

Datum: 28.2. 2018 | Autor: rag | Stáhnout v PDF | Tisk článku | Sdlej na facebooku

České aerolinie posilují leteckou linku Praha - Ostrava. Od května bude na jediné vnitrostátní lince létat až 4x denně. Dosud byly v nabídce pouze 2 denní lety.

ČSA na lince nabídnou týdně patnáct zpátečních spojů týdně, dosud se létá osmkrát týdně. Linka bude i nadále provozována turbovrtulovými letadly ATR 42/72. Čtyři denní spoje jsou v nabídce vždy v pondělí a v pátek, ve středu jsou tři. Ve středu ve směru z Ostravy budou k dispozici tři lety, v úterý, čtvrtek a v neděli jeden odpolední, v sobotu ranní. Ve směru z Prahy budou čtyři lety denně v pátek, po třech v pondělí a ve středu, dva lety pak ve čtvrtek a v neděli, jeden v úterý.

Zpáteční letenka stojí příjemných 1490 kč včetně všech poplatků, v ceně letenky je započítáno také jedno odbavené zavazadlo a jedno zavazadlo příruční a také výběr konkrétního místa. ČSA chtějí úpravou letového řádu i ceníku zamířit hlavně na tuzemské zákazníky.

Linku mezi Ostravou a Prahou doposud využívali především zahraniční obchodní cestující mířící do/z Ostravy kvůli svému businessu. Nicméně v poslední době ji ve větší míře začali využívat také turisté, kteří postupně objevují krásy a zajímavosti Ostravy a Moravskoslezského regionu. Nově chceme plně využít potenciál linky a nabídnout výhodné letenky nejen transferovým cestujícím, ale také těm lokálním,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod.

Diskuze k článku

Napsat komentář
*Jméno:
Web:
Předmět:
*Komentář:
jedna + jedna (vepište číslem)
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
Ambry | 4.3. 2018 - 17:45
Načti web letiště, letové informace, seznam letů - a pak stránky s lety máš do konce letního letového řádu. Tam najdeš i lety mezi 23.3-2.5. 2018.
Dog | 2.3. 2018 - 17:49
Já to teda vidím naopak: na stránkách letiště ty lety v dubnu a květnu chybí, ale na čsa si je můžu normálně rezervovat...
Ambry | 2.3. 2018 - 12:39
Když se podíváš na web letiště Mošnov, od 24.3. jsou normálně lety napsány a můžeš i rezervovat.
Tak nevím...
Jinak v Brně se to zkomplikovalo, Blue Air zatím létat nebude a odloženo na neurčito.
Zbyněk Gross | Nejásejme předčasně | 2.3. 2018 - 11:05
Ptal jsem se u ČSA, co bude na lince Praha-Ostrava mezi 23. březnem, kdy končí zimní letový řád, a 2. květnem, kdy začíná ten nový, lepší, posílený. Zde je odpověď: \"Potvrzuji, že v tuto chvíli nejsou na dané období žádné lety na lince Praha-Ostrava plánovány. Nicméně, situace se může ještě změnit, což ovšem v tuto chvíli nevíme a v plánu to zatím není.\"